Trójka w hołdzie Freddiemu Mercury’emu w 30. rocznicę śmierci wokalisty – audycje, wywiady i serwis specjalny

24 listopada minie 30. rocznica śmierci Freddiego Mercury’ego. By upamiętnić jego wielki talent i artystyczny dorobek, Program 3 Polskiego Radia zaplanował „Dzień zespołu Queen na antenie Trójki”. W najbliższą środę, przez cały dzień, Trójka nie tylko będzie grać piosenki wokalisty i jego grupy, ale również wyemituje wywiady z Mercurym oraz – premierowo – rozmowę w odcinkach z Rogerem Taylorem, perkusistą Queen.

W środę 24 listopada każdą godzinę antenową w Trójce otworzy utwór grupy Queen. W audycjach „Pora na Trójkę” (godz. 6.00-9.00), „Trójka do Trzeciej” (13.00-15.00) oraz „Zapraszamy do Trójki” (15.00-19.00) wyemitowane zostaną premierowo rozmowy, które Michał Kirmuć przeprowadził z Rogerem Taylorem, perkusistą Queen. Pojawią się również fragmenty zarówno najciekawszych, jak i tych mniej znanych wywiadów z Freddiem Mercurym. Michał Kirmuć mniej oczywiste wcielenia wokalisty przedstawi również w audycji „Nasza Tonacja” (12.00-13.00), która – z okazji rocznicy – zmieni nazwę na „Królewska Tonacja”. Muzyczny hołd Mercury’emu odda wreszcie Piotr Baron w audycji „W tonacji Trójki” (19.00-20.00).

Warto wspomnieć, że w 30. rocznicę śmierci niezapomnianego artysty, zespół Portalu Polskiego Radia przygotował serwis specjalny freddiemercury.polskieradio.pl. Gromadzi on informacje o życiu i twórczości w takich rozdziałach, jak m.in.: „Zęby, wąsy i mikrofon na kiju”, „Showman na dworze królowej”, „Kociarz, filatelista, imprezowe zwierzę”, „Zły facet w Barcelonie”, czy „Szukajcie mnie na niebie”. Serwis uruchomiony zostanie w środę 24 listopada.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *