Trójka z akcją „Święta bez granic 2015”

W piątek 27 listopada 2015 roku Program 3 Polskiego Radia zaprezentuje nowego „Karpia”, czyli świąteczną piosenkę w wykonaniu dziennikarzy Trójki. Nagranie to znajduje się na płycie „Święta bez granic 2015”, z której dochód przeznaczony zostanie w całości na rzecz dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

Radiowa Trójka już od 23 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku, pod hasłem „Święta bez granic”, Trójka będzie wspierać Fundację KOOCHAM w gminie Nieporęt k/Warszawy, która zbiera środki na budowę specjalistycznego centrum edukacyjno-rehabilitacyjnego dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku – idą święta!” – śpiewają już od 16 lat dziennikarze Trójki. Nie inaczej jest w tym roku – w ramach akcji „Święta bez granic” w studiu nagraniowym Programu 3 powstała nowa wersja tej piosenki. I – jak zwykle brawurowo – wykonali ją Przyjaciele Karpia, czyli radiowcy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Do wysłuchania antenowej premiery „Karpatego szczęścia” – bo taki tytuł nosi utwór – Kuba Strzyczkowski zaprasza w piątek, 27 listopada w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (godziny 16:00-19:00). Piosenka ta znajdzie się na specjalnej płycie „Święta bez granic 2015”, która od soboty 28 listopada będzie dostępna w dobrych sklepach muzycznych, sklepiku „Walendziku” przy Myśliwieckiej 3/5/7 oraz internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl. Po premierze antenowej, na stronie internetowej akcji swietabezgranic.pl będzie można obejrzeć nowy, „karpiowy” teledysk.

Premierę „Karpatego szczęścia” poprzedzą – w czwartek 26 listopada i piątek 27 listopada – materiały reporterskie na antenie Trójki m.in. o rejsie wylicytowanym podczas ubiegłorocznej akcji oraz dzieciach i nauczycielach z Zespołu Społecznych Szkół Bednarska w Warszawie, którzy przebojowo zagrali i zaśpiewali – jako Szkoła Babel – dwie kolędy na płycie „Święta bez granic 2015”.

Nieodłącznym elementem akcji są także coroczne aukcje niezwykłych przedmiotów, podarowanych Trójce przez znane osoby. Licytacje będą odbywać się – tradycyjnie już – w grudniowe piątki (4, 11 i 18 grudnia) na antenie Programu 3 w popołudniowym „Zapraszamy do Trójki”, a poprowadzi je Kuba Strzyczkowski. Natomiast już 1 grudnia zacznie działać specjalny numer 73 645, na który można wysyłać charytatywne sms-y (koszt jednej wiadomości to 3,69 zł z VAT).

Dochód ze sprzedaży płyty „Święta bez granic 2015”, aukcji oraz sms-ów zostanie przekazany dla Fundacji KOOCHAM, która wspiera dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną i pragnie wybudować dla nich ośrodek specjalistyczny – tzw. Ooniwerek (konto bieżące: Bank Millenium 09 1160 2202 0000 0002 6082 4039; konto akcji „Święta bez granic 2015” – Raiffeisen Bank Polska S.A. 10 1750 0012 0000 0000 3135 3815 – w tytule przelewu „Trójka – Święta bez granic”).

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku – dzięki hojności słuchaczy – podczas akcji „Święta bez granic” Trójka zebrała dokładnie 828 800 zł, które zasiliły konto Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu pod Warszawą.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *