Trzeci „Wielki Test o Podatkach” w TVP1

TVP1 i Ministerstwo Finansów zapraszają na trzeci „Wielki Test o Podatkach”. 24 kwietnia, o godzinie 20:15 w studiu zasiądą m.in. gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze, którzy sprawdzą swoją wiedzę na temat podatków.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1

„Wielkie Testy” to wyjątkowy format wyróżniający się na polskim rynku. Jego popularność świadczy o tym, że programy misyjne, edukacyjne mogą generować milionowe oglądalności – mówi Piotr Gursztyn, dyrektor Biura Koordynacji Programowej i p.o. dyrektora Biura Marketingu TVP.

Ministerstwo Finansów od trzech lat zaprasza widzów do sprawdzenia swojej wiedzy podatkowej podczas „Wielkiego Testu o Podatkach”. Termin testu nie jest przypadkowy. Zależało nam by został zorganizowany w ostatnich dniach okresu rozliczeniowego, kiedy to zainteresowanie kwestiami podatkowymi jest wśród Polaków największe – dodaje Łukasz Świerżewski, Dyrektor Biura Komunikacji i Promocji MF.

Uczestnicy programu w studiu oraz widzowie przed telewizorami odpowiedzą na 36 pytań przygotowanych przez Ministerstwo Finansów i zaproszonych ekspertów. Test będą rozwiązywali w duetach znani artyści, dziennikarze, sportowcy, m.in.: Dominika Ostałowska, Bogdan Kalus, Artur Chamski, Daria Widawska, Wojciech Wysocki, Marek Kaliszuk, Maria Rotkiel, Klaudia Podkalicka, Andrzej Supron, Jerzy Engel, Magdalena Ogórek, Anna Lucińska, Marzena Kawa, Jacek Łęski. Zwycięzcy przekażą nagrodę pieniężną na wybrany przez siebie cel dobroczynny – społeczny lub edukacyjny. Z kolei Internauci będą mogli rozwiązywać test on-line na stronie Interia.pl i na smartfonach w aplikacji WIELKI TEST TVP.

W programie wystąpi Justyna Steczkowska z piosenką „To tylko tango”, a między kolejnymi rundami pytań widzowie obejrzą felietony, które w interesujący sposób pogłębiają wiedzę o podatkach. Dowiedzą się m.in., w jaki sposób są wykorzystywane pieniądze przekazywane w ramach tzw. 1% organizacjom pożytku publicznego oraz sprawdzą, co o płaceniu podatków myślą Szwedzi i Czesi.

„Wielki Test o Podatkach” to kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Finansów i TVP, organizowana od 2015 roku. Celem testu jest popularyzacja praktycznej wiedzy o rozliczeniach podatkowych, a szczególnie o PIT.

Test poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *