Trzecie urodziny Polo TV

Kanał muzyczny Polo TV świętuje trzecie urodziny. Z tej okazji w warszawskim klubie Explosion odbędzie się specjalny koncert z udziałem największych gwiazd muzyki disco polo. Wystąpią zespoły Boys, Weekend, Masters, Mig, After Party, Classic, Power Play i Akcent.

Polo TV to stacja, która odniosła wielki sukces rynkowy zyskując pozycję lidera oglądalności wśród stacji muzycznych i dystansując zachodnie kanały, takie jak MTV czy VIVA. Polo TV osiąga 1,2% udziału w grupie komercyjnej (16-49) oraz 1,1% wśród wszystkich widzów.

Stacja codziennie dociera do 2,4 mln widzów, co stanowi 7% widzów telewizji w Polsce, a zasięg miesięczny stacji to 14 milionów widzów – to znaczy, że na kanale chociaż na moment zatrzymuje się 40% populacji widzów w Polsce.

Reklamodawcy przekonali się do prowadzenia działań komercyjnych w Polo TV. Na antenie stacji promowało się już blisko 1000 marek.

W ramówce Polo TV emitowana jest pogodna muzyka i rozrywka pozbawiona agresji i negatywnych treści, z czym mamy często do czynienia w telewizji. Przyjazne środowisko programowe pozytywnie wpływa także na odbiór reklam przez widzów. Zarówno wyniki stacji, jak i jej program, stanowią atrakcyjną ofertę dla reklamodawców – mówi Andrzej Szpalerski, z-ca dyrektora ds. badań w IDMnet.

Kanał Polo TV wystartował w maju 2011 roku i szybko zyskał popularność wśród widzów. Początkowo dostępny był za pośrednictwem przekazu satelitarnego i w telewizjach kablowych, a w grudniu 2011 roku wszedł do oferty pierwszego multipleksu (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej, dzięki czemu dostęp do kanału uzyskało około 90% Polaków.

Źródło: Lemon Records

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *