„Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” w TVP2

W sobotę, 19 lutego TVP2 zaprasza na koncert „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”, podczas którego zostanie wybrany reprezentant Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji Turyn 2022. O bilet do Turynu powalczy dziesiątka finalistów wybrana z ponad setki osób, które zgłosiły się na krajowe eliminacje. Początek transmisji o godz. 20.00 w Dwójce.

Sprawdź godziny transmisji „”Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” w PROGRAMIE TV

Spektakularne, multimedialne widowisko, nawiązujące do najważniejszych momentów w historii Eurowizji – tak zapowiada się finałowy koncert zamykający krajowe eliminacje do najpopularniejszego konkursu piosenki w Europie. W realizację show zaangażowane zostaną równolegle dwa studia Telewizji Polskiej, a dzięki unikalnym materiałom pochodzącym z archiwów TVP i Europejskiej Unii Nadawców (EBU), widzowie będą mieli okazję raz jeszcze doświadczyć emocji, jakie towarzyszyły najważniejszym występom w historii konkursu.

W koncercie wezmą  udział największe zagraniczne gwiazdy – duet Ell&Nikki z przebojem „Running Scared”, który przyniósł Azerbejdżanowi zwycięstwo w konkursie Eurowizji 2011.

Nie zabraknie także mocnej reprezentacji Polski – najpopularniejsze eurowizyjne hity wykonają: Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Kasia Moś, Sara James, Rafał Brzozowski i Blue Café. Koncert poprowadzą: Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska oraz Rafał Brzozowski, a na backstagu zobaczymy: Aleksandra Sikorę i Marka Sierockiego, dziennikarzy, przed którymi Eurowizja nie ma tajemnic.

Finalistów wspierać będzie Martin Österdahl producent wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji Europejskiej Unii Nadawców.

O zwycięstwo i przepustkę do Turynu powalczą: Ania Byrcyn (z piosenką „Dokąd?”), Daria (z piosenką „Paranoia”), Emilia Dębska, czyli Mila (z piosenką „All I need”), Karolina Lizer (z piosenką „Czysta woda”), Karolina Stanisławczyk & Toro Chica (z piosenką „Move”), Krystian Ochman (z piosenką „River”), Siostry Szlachta (z piosenką „Drogowskazy”), Kuba Szmajkowski (z piosenką „Lovesick”), Lidia Kopania (z piosenką „Why does it hurt”), oraz zespół Unmute (z piosenką „Głośniej niż decybele”). O tym, kto poleci do Włoch, zdecydują zsumowane głosy telewidzów i jurorów.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 r. w Turynie w hali Palasport Olimpico (Pala Alpitour).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *