Turner ogłosił rozpoczęcie prac nad drugim sezonem „The Happos Family”, pierwszej oryginalnej produkcji kanału Boomerang. Na fanów sympatycznych hipopotamów czekają m.in. dłuższe odcinki i nowi bohaterowie. Premierę drugiego sezonu serialu zaplanowano na styczeń 2018 roku.

Sprawdź ofertę kanału Boomerang w PROGRAMIE TV

W kolejnych odcinkach „The Happos Family” pojawią się trzy zupełnie nowe hipopotamy: Piłkarz, Naukowiec i Akrobata. Drugi sezon serialu będzie się składał z dwudziestu pięciu siedmiominutowych odcinków. Produkcją zajmuje się europejskie studio animatorskie Cyber Group Studios (siedziba w Paryżu), z którym Turner podpisał niedawno umową o współpracy przy innym nowym serialu Boomeranga, „Taffy”. Drugi sezon „The Happos Family” powstaje w partnerstwie z włoską firmą Ferrero.

Pierwsza odsłona serialu, złożona z dwudziestu dwuipółminutowych odcinków, była emitowana na kanale Turner Kids POGO (Południowa Azja), ogólnodostępnym kanale Karusel (Rosja) oraz wszystkich lokalnych kanałach Boomerang, docierając w sumie do ponad osiemdziesięciu ośmiu milionów odbiorców. W drugim sezonie widzowie będą mogli lepiej poznać zabawne hipopotamy i ich park safari, w którym wszystko zdaje się być możliwe. Astronauta planujący lot na Księżyc, Kaskader przygotowujący brawurowy skok, Imprezowicz szalejący w tańcu z Baletnicą i Bollywood – wszystkie przygody i wątki przepełnione są ciepłym, rodzinnym humorem.

Poza obecnością w telewizji, bohaterowie „The Happos Family” pojawią się również w różnych formatach cyfrowych, wliczając w to popularną aplikację „Boomerang – Buduj i ścigaj się”, która została pobrana na świecie już ponad dwadzieścia milionów razy.

Świetny odbiór ze strony widzów i wyniki oglądalności „The Happos Family” świadczą o tym, że mamy do czynienia z nowym hitem naszej ramówki. Widzieliśmy dzieciaki śmiejące się do rozpuku przy oglądaniu serialu i wykazujące olbrzymie zaangażowanie w losy bohaterów. Wydłużając czas trwania odcinków wchodzimy na nowy poziom, który jest dobrym punktem wyjścia do stworzenia programu produktów licencyjnych – mówi Johanne Broadfield, VP, Cartoon Network Enterprises EMEA.

Zakochaliśmy się w „The Happos Family” i pozytywny odbiór wśród dzieci i rodziców wcale nas nie dziwi. Z radością wracamy do współpracy z Turnerem przy drugim sezonie serialu, tym razem z dłuższymi odcinkami i świetnymi nowymi bohaterami – mówi Pierre Sissmann, Chairman & CEO, Cyber Group Studios.

Bohaterami „The Happos Family” są żyjące w chronionym parku safari hipopotamy. Za dnia taplają się w błocie, leniuchują przy bajorku i śpią w cieniu drzew, podczas gdy przejeżdżający przez park goście robią im zdjęcia. Jednak gdy tylko brama zamyka się za ostatnim opuszczającym safari samochodem, hipopotamy budzą się z letargu, wyskakują z błota i przebierają się w wystrzałowe stroje. Co wieczór park wypełnia się zwariowanymi hipopotamowymi przygodami.

Źródło: Turner Broadcasting System