„Od Ujścia do Źródła” – poznaj Wisłę z radiową Czwórką

Radiowa Czwórka z okazji Roku Wisły zaprasza na letni cykl audycji i koncertów plenerowych. Akcja „Od Ujścia do Źródła” ma na celu promocję naturalnego i turystycznego obszaru „Królowej Polskich Rzek” oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. Pierwszy przystanek już 9 czerwca w Gdańsku, gdzie goście audycji opowiedzą o nadwiślańskich atrakcjach. Gwiazdą wieczoru będzie L.U.C. & Rebel Babel Ensemble.

Tego lata radiowa Czwórka zaprasza na cykl plenerowych koncertów pod hasłem „Od Ujścia do Źródła”.

Inauguracja akcji odbędzie się w piątek 9 czerwca o godzinie 18:00 na plaży w klubie Moloteka przy ul. Jantarowej 21 w Gdańsku. Zaproszenia na specjalną audycję plenerową przyjęli: Jadwiga Klim z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – koordynator projektu „Muzea Szlaku Wisły”; prof. Jan Marcin Więsławski – kierownik Zakładu Ekologii Morza Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie i prof. Waldemar Ossowski – dyrektor Muzeum Historii Miasta Gdańska. Opowiemy także czym są „houseboaty”, przedstawimy Gdańsk z kajaka i Wiślane trasy rowerowe, a na rejs kulturalny po Wiśle zabierze słuchaczy Violetta Seremak z Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

Od godziny 20:00 słuchaczy i publiczność w klubie rozgrzewać będą didżeje od lat związani z Czwórką. Jako pierwszy zagra DJ Bert – dziennikarz muzyczny Czwórki, producent i remikser, znany z projektów Last Robots i Boogie Mafia, od niedawna działający pod szyldem Holiday 80. Następnie na scenie pojawi się DJ Harper – na co dzień prowadzący czwórkowe audycje „Basstion” oraz niedzielną „Funkadelię” – specjalista od breakbeatowo-garage’owych brzmień, również autor licznych kompilacji z muzyką elektroniczną.

O godzinie 21:00 rozpocznie się koncert formacji L.U.C & Rebel Babel Ensemble – kolektywu założonego przez kompozytora Jana Feat’a, rapera i performera L.U.C.’a oraz aranżera Adama Lepkę. Międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra dęta – jak sami siebie przedstawiają – to platforma amatorów i zawodowych kompozytorów z różnych regionów Europy, których założeniem jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk. Koncert poprowadzi Kuba Marcinowicz.

Całość będzie transmitowana na antenie Czwórki, a nagrania zostaną również udostępnione na facebooku i stronie internetowej Czwórki.

W ramach akcji „Od Ujścia do Źródła” Czwórka planuje latem zorganizować jeszcze dwa podobne wydarzenia: 7 lipca w Warszawie (Cud nad Wisłą) oraz 14 sierpnia w Krakowie (Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Audiowizulany (NiNA).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *