Turniej Czterech Skoczni w TVP1 HD

Dzień po świętach Bożego Narodzenia kwalifikacjami w Oberstdorfie rozpoczyna się Turniej Czterech Skoczni. Telewizja Polska pokaże wszystkie konkursy, a dodatkowo także wybrane kwalifikacje. Transmisje w TVP1 HD.

Jest tylko jeden taki turniej w skokach narciarskich, który popularnością ustępuje w naszym kraju tylko konkursom w Zakopanem. To właśnie od Turnieju Czterech Skoczni rozpoczęła się wielka kariera Adama Małysza. Skoczek z Wisły pozostaje jedynym Polakiem, który okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej zawodów w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Jego wyczyn miał powtórzyć Kamil Stoch. Niestety, podwójnemu mistrzowi olimpijskiemu, mistrzowi świata i zwycięzcy Pucharu Świata szyki pokrzyżowała kontuzja.

Wielkich emocji jednak nie zabraknie. Kto tym razem okaże się najlepszy? Przed rokiem wygrał Austriak Thomas Diethart, który teraz nie błyszczy w PŚ. On i jego rodacy wygrali jednak ostatnie sześć edycji TCS. Co pokaże lider Pucharu Świata Norweg Anders Fannemel? A może najlepszy okaże się typowany do zwycięstwa przez Adama Małysza Czech Roman Koudelka? My liczymy na dobra postawę Piotra Żyły i innych Polaków, wybranych przez trenera Łukasza Kruczka.

Turniej Czterech Skoczni skomentują z Niemiec i Austrii: Marek Rudziński i Sebastian Szczęsny. Reporterem będzie Michał Regulski. Studio z Warszawy poprowadzą: Maciej Jabłoński (konkursy niemieckie) i Maciej Kurzajewski (zawody w Austrii).

Plan transmisji:

Sobota (27 grudnia)
Oberstdorf – kwalifikacje, godzina 16:15, TVP1 HD

Niedziela (28 grudnia)
Oberstdorf – konkurs, godzina 16:15, TVP1 HD

Środa (31 grudnia)
GaPa – kwalifikacje, godzina 13:40, TVP1 HD

Czwartek (1 stycznia)
GaPa – konkurs, godzina 13:55, TVP1 HD

Sobota (3 stycznia)
Innsbruck – kwalifikacje, godzina 13:35, TVP1 HD

Niedziela (4 stycznia)
Innsbruck – konkurs, godzina 13:35, TVP1 HD

Wtorek (6 stycznia)
Bischofshofen, godzina 16:00, TVP1 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *