Turniej pamięci Abdulmanapa Nurmagomedova na żywo w Fightklubie

17 września w Moskwie będzie miała miejsce niecodzienna gala – wspólne show organizowane przez Fight Nights Global i Eagle Fighting Championship, mające na celu uczczenie Abdulmanapa Nurmagomedova. Na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Sprawdź ofertę kanału Fightklub w PROGRAMIE TV

Abdulmanap Nurmagomedov w Rosji był postacią wręcz legendarną, darzoną wielkim szacunkiem i uznaniem. To on był mentalnym opiekunem i trenerem swojego syna, Khabiba, którego doprowadził m.in. do mistrzowskiego tytułu UFC w wadze lekkiej. Senior rodu zmarł w lipcu ubiegłego roku wskutek powikłań wywołanych zapaleniem płuc i grypą, a także zakażeniem COVID-19, które zdiagnozowano u niego w ostatnich dniach życia. Ponieważ za naszą wschodnią granicą uchodził za ikonę MMA, postanowiono uczcić go, dedykując jego pamięci jedno z największych tegorocznych wydarzeń w świecie sportów walki w Rosji.

Już 17 września w moskiewskiej Crocus Expo Arenie zaplanowano sześć znakomitych walk – transmisje z całej gali kibice w naszym kraju zobaczą na żywo w Fightklubie. Start już od godz. 18:00.

W pojedynku wieczoru o pas AMC Fight Nights w wadze lekkiej powalczą broniący tytułu Nariman Abbasov z Shamilem Zavurovem. Pierwszy z nich, pochodzący z Baku fighter, ma imponujący bilans 26-3-0, a skalę jego umiejętności oddaje fakt, że Azer swój ostatni pojedynek przegrał w grudniu 2016 roku z Magomedsaygidem Alibekovem. Od tamtej pory pojawiał się w oktagonie aż 11 razy i nie przegrał żadnej z tych potyczek. W ostatnich z nich nie dał szans Shamilowi Amirovowi i Mikhailowi Gogitidze, które zresztą pokonał już po raz drugi na przestrzeni ostatnich trzech lat.

W Moskwie Azer będzie chciał kontynuować fantastyczną serię, choć rywala będzie miał pierwszej jakości, pas spróbuje bowiem odebrać mu Shamil Zavurov, 37-latek z Dagestanu, który walczył dla kilku czołowych organizacji na świecie, m.in. Road FC, Bellatora i Gorilla Fighting Championship. Jego aktualny bilans to 40 profesjonalnych zwycięstw przy zaledwie sześciu porażkach i seria pięciu kolejnych wygranych, która rozpoczęła się na GFC 14. W ostatniej walce Zavurov rozprawił się z Ricardo Tirloninem, nokautując go w drugiej rundzie walki organizowanej w czerwcu tego roku Ałmaty.

Być może jeszcze większą gwiazdą moskiewskiej gali będzie Alexander Shlemenko, prawdziwa legenda nie tylko rosyjskiego, ale i europejskiego MMA. W przeszłości m.in. wielka gwiazda Bellatora, który choć w dwóch ostatnich latach spuścił mocno z tonu, wciąż uchodzi za czołową postać rosyjskiej sceny sporów walki. Ten 37-latek z Omska może poszczycić się imponującą liczbą 60 wygranych, które uzupełniają 13 porażek i jedno starcie nierozstrzygnięte. Podczas piątkowej gali jego aktualną formę sprawdzi Artur Guseinov. Jak wypadnie w tym teście?

Sprawdź godziny transmisji Fight Nights Global w PROGRAMIE TV

Gala Fight Nights Global: Abdulmanap Nurmagomedov Memory Tournament w piątek 17 września od godz. 18:00 na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *