Nowe zagraniczne seriale w Telewizji Polskiej

W najbliższą sobotę, 18 września, o godz. 15:55 w TVP1 premiera rosyjskiej produkcji „Tajemnice miasteczka”, a od poniedziałku, 20 września ok. godz. 21:40 TVP2 zaprasza na nową ukraińską sagę zatytułowaną „Czarne żniwa”. Z kolei w wieczornym paśmie od poniedziałku do czwartku TVP2 przypomni I sezon serialu „Trzy dni Kondora”. Serial zobaczymy ok. godz. 22:50, z wyjątkiem pierwszego odcinka, który zostanie wyemitowany wcześniej, o godz. 22:35. Po zakończeniu pierwszego sezonu Dwójka wyemituje premierowo długo wyczekiwany, drugi sezon serialu.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Akcja serialu „Tajemnice miasteczka” rozpoczyna się w 1878 r. w mieście Bogorodsk, do którego przyjeżdża młoda nauczycielka matematyki, Larisa Dmitriewna Kirsanowa. Powodem jej przyjazdu jest chęć odnalezienia narzeczonego, który zniknął dzień przed ślubem, nie zostawiając żadnego listu. Niedoszły małżonek, Paweł Bestużew to młody szlachcic pochodzący z Bogorodska. W mieście nadal mieszka jego matka oraz ukochana ciotka Larisy, Lizaweta Prokofiewna. Młoda kobieta zatrzymuje się u niej. Chce znaleźć pracę w lokalnym gimnazjum. Ciotka, pragnąc szybko wyswatać bratanicę, zaprasza dwóch kandydatów — sztabskapitana Kowrygina oraz majętnego sąsiada, Lewickiego. Na prośbę Lizawety, Larysa odwiedza Kowrygina w hotelu, gdzie zastaje jego zwłoki i policję. Szybko okazuje się, że na pozór spokojne miasteczko, skrywa wiele tajemnic.

Sprawdź godziny emisji serialu „Tajemnice miasteczka” w PROGRAMIE TV

Na serial „Tajemnice miasteczka” TVP1 zaprasza w sobotę i niedzielę o godz. 16:00, już od 18 września.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

„Czarne żniwa” to burzliwa saga, której akcja rozpoczyna się w 1901 r. Bogaty wdowiec Swyryd Iwasiuta przywozi swoją młodziutką żonę Ołenę, ubogą sierotę bez posagu, rówieśniczkę jego syna Oksena. Ołena nie jest szczęśliwa z Swyrydem. Gdy mąż zatrudnia Wasyla Hanżę, młodzi zakochują się w sobie. Ołena rodzi córeczkę, której nadaje imię Ołesia. Nie wiadomo jednak, kto jest prawdziwym ojcem dziecka. Pewnej nocy Hanża i Ołena postanawiają uciec. Swyryd dogania ich, kaleczy dłoń Hanży i zabija Ołenę. Hanża w odwecie podpala gospodarstwo, obaj zostają skazani na katorgę. Jak poradzi sobie Oksen, który zostanie sam z niemowlęciem i jak potoczą się losy Hanży i Swyryda?

Sprawdź godziny emisji serialu „Czarne żniwa” w PROGRAMIE TV

Na serial „Czarne żniwa” TVP2 zaprasza od poniedziałku do czwartku, o godz. 21:50. Premiera w najbliższy poniedziałek, 20 września.

Natomiast emisja „Trzech dni Kondora” to znakomita okazja, aby przypomnieć sobie serial będący adaptacją powieści „Sześć dni Kondora”. Fabuła skupia się na młodym agencie CIA, Joe Turnerze, który odkrywa tajemniczy plan unicestwienia miliona ludzi. Joe jest twórcą programu komputerowego do walki z terroryzmem. Dzięki programowi, agentom udaje się zidentyfikować potencjalnego terrorystę i nie dopuścić do groźnego zamachu. Gdy w wyniku ataku wszyscy pracownicy komórki, w której pracuje Joe, zostają zastrzeleni, a tylko jemu cudem udaje się ujść z życiem, mężczyzna staje się „celem” tajemniczej grupy, pragnącej jego śmierci.

Na emisję serialu „Trzy dni Kondora” TVP2 zaprasza od 20 września, od poniedziałku do czwartku, o godz. 22:50. Po zakończeniu pierwszego sezonu rozpocznie się premierowo emisja drugiego sezonu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *