TV Trwam bez konkurenta w konkursie na MUX-1

Z dwóch nadawców ubiegających się o miejsce na multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej dla kanału społeczno-religijnego w konkursie pozostał już tylko jeden – Fundacja Lux Veritatis. Wniosek jej konkurenta – spółki Wieczorna.pl – został odrzucony przez KRRiT ze względów formalnych – poinformował serwis press.pl.

Początkowo kanał społeczno-religijny na multipleksie chciały umieścić trzy podmioty: Fundacja Lux Veritatis, Wieczorna.pl oraz Media Works, która jednak wycofała się z ubiegania o miejsce na pierwszym multipleksie.

Spółka Wieczorna.pl zgłosiła kanał Radiotelewizja, który na razie nadaje w Internecie, emitując materiały filmowe twórców określających się jako „Żydo-Taoisto-Hinduso-Tolteko-Buddyści”. „Krajowa Rada zarzekała się, że konkurs nie ogranicza się do podmiotów jednego wyznania, a ja widzę w tym konkursie szansę na przywrócenie telewizji wymiaru sztuki” – mówił w lutym „Presserwisowi” Adam Fularz, prezes spółki Wieczorna.pl.

Łącznie o nadawanie na MUX 1 ubiega się 16 kanałów. Do zajęcia są cztery miejsca, które najpóźniej zwolnią się w kwietniu 2014 roku, gdy multipleks opuści Telewizja Polska (ma do swojej dyspozycji cały MUX 3). KRRiT prowadzi konkursy dla kanału społeczno-religijnego, edukacyjno-poznawczego, filmowego i dziecięcego.

Źródło: Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *