TVP ABC dostępne tylko na szóstym multipleksie (MUX-6) Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Od 4 września program TVP ABC jest dostępny dla widzów telewizji naziemnej wyłącznie na multipleksie szóstym (MUX-6). Emisja tego kanału na multipleksie pierwszym (MUX-1) została zakończona z dniem 3 września. Widzowie nadal będą mogli odbierać TVP ABC w jakości HD i w nowym standardzie DVB-T2/HEVC

Sprawdź ofertę kanału TVP ABC w PROGRAMIE TV

Od 7 sierpnia program był dostępny równolegle na MUX-1 i MUX-6, w tym samym standardzie DVB-T2/HEVC i jakości HD, wykorzystując ten sam numer programu na pilocie (pozycja 29). Od 4 września TVP ABC można oglądać drogą naziemną wyłącznie na multipleksie szóstym, z którego Telewizja Polska nadaje obecnie także programy TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka, Alfa TVP, TVP Kultura, TVP Kobieta oraz Belsat TV.

Widzowie do tej pory odbierający sygnał MUX-6 powinni również bez problemów odebrać program TVP ABC na swoich urządzeniach. W razie problemów z dostępnością kanału po 4 września, należy uaktualnić listę programów, lub odłączyć na chwilę odbiornik z sieci i po ponownym podłączeniu od nowa wyszukać (wstroić) programy naziemnej telewizji cyfrowej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *