TVP ABC nie tylko dla najmłodszych

Oprócz bogatej oferty dla dzieci TVP ABC proponuje także atrakcyjne w formie programy, które mogą pomóc widzom w pokonywaniu codziennych, mniejszych lub większych problemów w wychowywaniu dzieci.

TVP ABC to jedyny polski, ogólnie dostępny kanał telewizyjny dla dzieci edukujący poprzez zabawę, z bogatą ofertą programową zawierającą m.in. klasykę produkcji Telewizji Polskiej dla najmłodszych. To także nowoczesne programy – godne zaufania, mądre i bezpieczne, w których nie ma agresji i przemocy oraz programy poradnikowe skierowane do dorosłych – mówi Małgorzata Mierzejewska-Wawryków, kierownik Redakcji TVP ABC i Projektów Edukacyjnych.

TVP ABC proponuje wiele interesujących programów dla dorosłych. Są wśród nich doskonałe poradniki dla rodziców – pełne mądrych podpowiedzi, popartych autorytetem ekspertów – specjalistów z różnych dziedzin, dotyczących wychowania dzieci, a także rad i wskazówek dla przyszłych matek i ojców oraz kobiet w ciąży.

Zarówno rodzice i opiekunowie, babcie i dziadkowie, wszyscy, którzy mają do czynienia z dziećmi znajdą dla siebie coś interesującego. Pasmo dla rodziców rozpoczyna się o godzinie 21:15, kiedy wszystkie dzieci już śpią, a dorośli mogą spokojnie zasiąść przed telewizorem.

W poniedziałki dziecięcy kanał telewizji publicznej zaprasza o godzinie 21:15 na „1000 pierwszych dni” – ciepły i mądry poradnik prowadzony przez znaną dziennikarkę, mamę dwóch córek – Paulinę Chylewską. Jest adresowany do rodziców i opiekunów dzieci w wieku od 0 do 3 lat i tworzony w oparciu o kampanię „1000 pierwszych dni”. Prowadząca podpowiada, jak – bez stresu i obaw – zdrowo i prawidłowo odżywiać maluchy oraz jak wypracować nowe, dobre nawyki zdrowego odżywiania, a także jak zajmować się dzieckiem, by było zdrowe, bezpieczne i miało właściwe warunki do intelektualnego rozwoju.

We wtorki program „Niejadki i inne przypadki”, którego autorką i prowadzącą jest Natalia Wiszniewska – propozycja dla tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat żywienia małego człowieka, szczególnie tego, który nie za bardzo lubi jeść. Jednocześnie są udzielane praktyczne wskazówki, jak sobie z tymi problemami radzić oraz podawane doskonałe i proste przepisy na dania, których smak i wygląd zachęcą maluchy do jedzenia.

W środowe wieczory:

– o godzinie 21:15 – „Wielki świat małych odkrywców” – poradnikowy magazyn, przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku do 4 lat, a także tych, którzy planują być rodzicami lub też mających wkrótce nimi zostać. Tematyka to przekrój najróżniejszych problemów, z którymi muszą sobie radzić rodzice. Autorzy cyklu bardzo często przyjmują punkt widzenia dziecka, a specjaliści zapraszani do programu podpowiadają rodzicom, jak uporać się z wieloma kłopotami. Autorkami cyklu są: Paulina Chylewska i Emilia Ziąbska, która prowadzi program.

– o godzinie 21:35 – „To lubię!” – pogodny program dla rodziców i dzieci, zachęcający do wspólnego rodzinnego gotowania. Każdy odcinek to kilka minut zabawy w kuchni, z wykorzystaniem tradycyjnych polskich przepisów na dania, które są przysmakiem wielu dzieci. Autorką i prowadzącą jest Barbara Kożeniewska – dziennikarka TVP Poznań.

We czwartki godny polecenia jest program „Na kłopoty ABC”, którego gospodynią jest Karolina Malinowska – była modelka, blogerka, mama trzech synów. Wśród tematów poruszanych w programie sprawy, które nurtują wielu rodziców, wśród gości – eksperci ze świata medycyny, żywienia, psychologii, pedagogiki oraz niezwykli rodzice, którzy mają swoje własne, sprawdzone sposoby na pokonywanie dziecięcych lęków, chorób czy rozwiązywanie konfliktów.

W ofercie kanału są też doskonałe cykle o polskiej przyrodzie: „Ocalony świat” (poniedziałki), „Las Story” (piątki), „Wajrak na tropie” (czwartki); krajoznawcze – „Nie ma jak Polska” (wtorki), a także inne m.in.: „Niepokonani. Niezwykłe historie” (środy) czy „Szlakiem gwiazd” (piątki) – programy rozpoczynają się po poradnikach dla rodziców, około godziny 22:00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *