15 lat serialu „Na dobre i na złe” w Dwójce

„Na dobre i na złe” obchodzi jubileusz. 15 lat temu, 7 listopada 1999 roku, Dwójka wyemitowała pierwszy odcinek serialu, który pokochały miliony widzów. Z tej okazji Dwójka zaplanowała specjalne, urodzinowe atrakcje dla miłośników tej wyjątkowej produkcji.

O szpitalu w Leśnej Górze słyszał niemal każdy Polak. Przygody Leny, Latoszka, Wiktorii czy Falkowicza co tydzień śledzi ponad 5,5 mln widzów. „Na dobre i na złe” jest najchętniej oglądanym serialem cotygodniowym w Polsce. W ostatnich latach produkcja zdobywała liczne nagrody, w tym cały komplet Telekamer. Fani serialu – którzy obejrzeli wszystkie wyemitowane dotąd odcinki – spędzili przed telewizorami ponad 400 godzin.

Od dnia premiery w serialu wystąpiła plejada aktorskich znakomitości. Nie zabrakło wśród nich takich nazwisk, jak: Michał Żebrowski, Artur Żmijewski, Marian Opania, Bartosz Opania, Maja Ostaszewska, Małgorzata Foremniak, Kamila Baar, Edyta Jungowska, Redbad Klynstra, Dorota Segda, Tomasz Kot, Paweł Deląg, Ewa Kasprzyk, Cezary Kosiński, Paweł Wilczak, Anita Sokołowska, Daria Trafankowska i wielu innych wybitnych aktorów.

Jak powstaje najpopularniejszy serial medyczny w Polsce? Od początku serialu przed kamerami stanęło ponad 3500 aktorów i kilkanaście tysięcy statystów. Ekipa spędziła na planie 2936 dni pracy… I już szykuje się na kolejny tysiąc. Większość zdjęć jest kręcona w Falenicy, gdzie w specjalnej hali „zbudowano” szpital. Filmowcy lubią także podróże. Bohaterowie „Na dobre i na złe” odwiedzili m.in. Izrael i Holandię, a w Polsce – malowniczy Toruń oraz Nałęczów. Gdzie pojadą następnym razem? Odpowiedź w premierowych odcinkach „Na dobre i na złe” – w każdą środę o godzinie 20:40 na antenie TVP2 HD.

Z okazji 15. urodzin serialu Dwójka przygotowała szereg atrakcji dla jego miłośników. Od poniedziałku 3 listopada na antenie TVP2 HD emitowany będzie cykl felietonów z udziałem gwiazd „Na dobre i na złe” prezentujących historię serialu, kulisy i tajniki produkcji, wspomnienia aktorów i najciekawsze, najzabawniejsze anegdoty planu. Tymczasem już w sobotę 8 listopada Dwójka zaprasza na specjalne wydanie „Pytania na śniadanie” z bohaterami „Na dobre i na złe”, a w nim m.in. spotkania z aktorami, członkami ekipy filmowej oraz lekarzami, którzy na planie pełnią rolę konsultantów. Poznamy kulisy produkcji, tj. serialową kuchnię, a także kuchenne inspiracje gwiazd „Na dobre i na złe”. Rozmowom, wspomnieniom, ciekawostkom i anegdotom towarzyszyć będą niespodzianki przygotowane dla widzów.

Specjalne wydanie „Pytania na Śniadanie” z okazji jubileuszu „Na dobre i na złe” w sobotę, 8 listopada, od godziny 8:00 na antenie TVP2 HD.

„Na dobre i na złe”

Emisja: środa, godzina 20:40

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *