„TVP ABC” – nowy, edukacyjny magazyn dla dzieci

Z okazji pierwszych urodzin TVP ABC do kiosków w całej Polsce trafił już nowy, edukacyjny miesięcznik dla dzieci o tym samym tytule. Bohaterami prezentowanych w piśmie zabaw są postacie (literki A, B, C – zwierzaczki) znane już z anteny. Magazyn wydało Edipresse Polska we współpracy z Telewizją Polską.

Nowe pismo jest skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Znajdują się w nim historyjki i malowanki, kolorowe łamigłówki, lekcje języka angielskiego oraz mnóstwo dobrej i angażującej dzieci zabawy.

tvpabcokladka„TVP ABC” to również magazyn dla rodziców, którzy poprzez mądrą zabawę będą mogli rozwijać umiejętności swoich dzieci i pogłębiać ich wiedzę. Każdy dział magazynu zawiera wartościowe porady, dotyczące wychowania i pomysły na wspólne spędzanie czasu, które wzmacniają więź z dzieckiem. Bohaterami łamigłówek i zabaw są postacie znane dzieciom z anteny TVP ABC – literki-zwierzaczki.

Do każdego wydania pisma będzie dołączony atrakcyjny prezent. W pierwszym numerze to zestaw naklejek i tzw. znikopis. Redaktor prowadzącą nowy magazyn jest Katarzyna Michalczak. Magazyn kosztuje 8,99 zł, ma szytą oprawę i 34 strony objętości.

TVP ABC to najmłodsza, bo zaledwie roczna stacja dla dzieci w wieku od czterech do 12 lat. Znaczna część jej oferty jest oparta na wielkim dorobku polskich artystów i twórców, wzbogaconym o najlepsze produkcje zagraniczne.

Szczególną wagę TVP ABC przykłada do edukacji, w tym również tej zapoznającej bardzo młodych ludzi z polską tradycją, historią i kulturą. Plasuje się w ścisłej czołówce wszystkich polskich kanałów tematycznych, z udziałem rzędu co najmniej 0,8% i codzienną widownią przekraczającą znacznie 50 tys. widzów.

Ma też już własną stronę internetową, pierwsze bezpłatne i dostępne na wszystkich urządzeniach gry edukacyjne.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *