TVP bezprawnie wykluczona z przetargu?

Rzecznik prasowy TVP, Jacek Rakowiecki, wydał komunikat, w którym stwierdza, że Telewizja Polska została bezprawnie wykluczona z przetargu na nabycie praw telewizyjnych do rozgrywek Reprezentacji Polski w piłce siatkowej halowej i plażowej kobiet i mężczyzn w latach 2015, 2016, 2017 i 2018.

Treść komunikatu:

W związku z decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej o przyznaniu Telewizji Polsat statusu partnera telewizyjnego i przekazaniu tym samym praw telewizyjnych do rozgrywek Reprezentacji Polski w piłce siatkowej halowej i plażowej kobiet i mężczyzn w latach 2015, 2016, 2017 i 2018 Telewizja Polska informuje, że niezwłocznie po ogłoszeniu przetargu przez Polski Związek Piłki Siatkowej, złożyła ofertę nabycia praw do transmisji tych wydarzeń. W wyniku dalszych czynności ofertę tę potwierdził Prezes Zarządu TVP.

Mimo to oferta ta została zignorowana przez Związek, który błędnie uznał, że nie zostały spełnione zasady reprezentacji spółki. W konsekwencji tego uznania PZPŚ przeszedł do drugiego etapu przetargu z pominięciem już nadawcy publicznego.

Ostatecznie, po wcześniejszych interwencjach, TVP zdecydowała i już w poniedziałek, 16 lutego br., skierowała do Polskiego Związku Piłki Siatkowej przedsądowe wezwanie do unieważnienia umowy z Polsatem i zawarcia umowy z TVP. Powodem wezwania jest fakt, że z przetargu organizowanego przez PZPS Telewizja Polska została bezprawnie wykluczona. Ten – całkowicie bezpodstawny i niezgodny z kodeksowymi zasadami reprezentacji spółki – czyn sprawił, że w przetargu została jedynie Telewizja Polsat i oczywiście przetarg wygrała.

W razie braku spełnienia wezwania do unieważnienia przetargu sprawa zostanie przez nadawcę publicznego skierowana na drogę sądowa.

Jacek Rakowiecki
Rzecznik Prasowy TVP

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “TVP bezprawnie wykluczona z przetargu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *