TVP dla studentek utalentowanych w teleinformatyce

„Dziewczyny w nowych technologiach” to nazwa akcji, której celem jest zwiększenie obecności kobiet w teleinformatyce, czyli ICT (Information and Communication Technologies). Właśnie dlatego 13 marca 2015 roku w Warszawie Telewizja Polska podpisała porozumienie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, które poszerza zakres współdziałania obu instytucji w ramach tej akcji. Sygnowali je: prezes UKE, Magdalena Gaj, i prezes TVP, Juliusz Braun.

Prezes TVP podkreślił, że staże są najlepszą drogą do poznania najnowszych telewizyjnych technologii: – Chętnie będziemy dzielili się tą wiedzą z uczestniczkami stażu. To najwłaściwszy sposób poznania firmy i całkiem możliwe, że stanie się on wstępem do stałego zawodowego związania się z telewizją publiczną. Zależy nam także na tym, by na naszych antenach promować udział kobiet w nowych technologiach.

Telewizja Polska obejmuje stałym patronatem tę inicjatywę i przygotowuje trzymiesięczny staż dla jednej ze zwyciężczyń organizowanego po raz trzeci konkursu. Mogą w nim uczestniczyć studentki (od II roku) kierunków związanych z tą branżą. Staż jest przygotowywany w pionie mediów interaktywnych Ośrodka – TVP Technologie i będzie on prawdziwym wyzwaniem dla kobiet zainteresowanych nowatorskimi projektami internetowymi i multimedialnymi, w których łączą się najnowsze technologie, unikatowe autorskie rozwiązania i najnowocześniejsze narzędzia.

Podobne staże oferują inni partnerzy akcji.

Dzięki tej akcji chcielibyśmy uświadomić młodym dziewczynom, że warto stawiać na nowe technologie. Do 2020 roku będziemy potrzebowali 900 tysięcy nowych pracowników w tej branży. Mam nadzieję, że kobiety bardzo licznie znajdą się w tej grupie – powiedziała pomysłodawczyni akcji, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj.

Tegoroczny konkurs rozpoczyna się oficjalnie 15 marca i potrwa do 30 kwietnia. Szczegóły będą dostępne na stronie UKE (www.uke.gov.pl w zakładce Dziewczyny ICT).

W imieniu Telewizji Polskiej akcję koordynują dwie jednostki: Ośrodek – TVP Technologie i Biuro Zarządzania Kapitałem Ludzkim.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *