TVN przejdzie w ręce Scripps Networks Interactive

Grupa ITI i Grupa Canal+ poinformowały o sprzedaży większościowego udziału w TVN, wiodącym nadawcy telewizyjnym w Polsce, spółce Southbank Media Ltd, zarejestrowanej w Londynie i należącej do amerykańskiej grupy Scripps Networks Interactive.

Zgodnie z warunkami transakcji, spółka N-Vision B.V, zarejestrowana w Amsterdamie, która bezpośrednio i pośrednio kontroluje łącznie 52,7% udziałów w TVN, będzie przejęta przez Southbank Media Ltd. należący do grupy Scripps Networks Interactive. Łączna kwota, którą nabywca zapłaci Grupie ITI i Grupie Canal+ to 584 mln EUR. Southbank Media Ltd przejmie także dług w postaci obligacji 11%/12% Senior PIK Toggle Notes o wartości nominalnej 300 milionów euro, wyemitowanych przez Polish Television Holdings B.B. Transakcja musi zostać zaakceptowana przez stosowne urzędy nadzorujące rynek.

Wraz z naszym partnerem, Grupą Canal+, zakończyliśmy z powodzeniem sprzedaż naszego kontrolnego pakietu udziałów w Grupie TVN. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że oddajemy TVN w dobre ręce Scripps Networks Interactive. Biorąc pod uwagę, że od założenia TVN w 1997 roku zbudowaliśmy tę firmę od podstaw, tworząc jednego z największych nadawców telewizyjnych w Polsce, było dla nas ważne, by zapewnić jej ciągłość, jakość i niezależność. Scripps Networks Interactive, firma rodzinna ze 140-letnią historią na rynku mediów, jest idealnym partnerem dla Grupy TVN i wszystkich zainteresowanych udziałowców. Jestem przekonany, że Scripps przyczyni się do dalszych, wyjątkowych sukcesów TVN, a jednocześnie wzbogaci krajobraz medialny w Polsce – powiedział Bruno Valsangiacomo, Prezydent, współzałożyciel i udziałowiec Grupy ITI.

Transakcja pozwala nam na skoncentrowaniu się na realizacji strategii związanej z płatną telewizją w Polsce. Canal+ będzie w dalszym ciągu podtrzymywał swoje zainteresowanie rozwojem w Polsce, która jest dla Grupy drugim największym rynkiem po Francji. Będziemy koncentrować się na rozwoju nc+, wiodącej w Polsce platformy płatnej telewizji w segmencie premium. Będziemy także blisko współpracować z TVN, do którego należy 32% udziałów w nc+. Scripps Networks Interactive będzie więc naszym kluczowym partnerem i jesteśmy bardzo zadowoleni z perspektywy naszej współpracy – dodał Bertrand Meheut, CEO Grupy Canal+.

Źródło: ITI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *