TVP Historia współorganizatorem VIII Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”

TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej w Zamościu oraz Miasto Zamość zorganizują Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”, który odbędzie się w dniach 20 – 22 sierpnia br. Filmy dokumentalne, reportaże i filmy animowane o tematyce historycznej można zgłaszać do tegorocznej edycji do 31 maja br.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

W konkursie festiwalowym przewidziane są dwie kategorie: film dokumentalny i reportaż o tematyce historycznej. Do konkursu zostaną zakwalifikowane filmy zrealizowane w okresie 1 stycznia 2019 roku – 31 maja 2020 roku. Konkurs ma charakter międzynarodowy, jest otwarty dla polskich i zagranicznych produkcji. Wyniki selekcji filmów do konkursu festiwalowego zostaną ogłoszone 3 lipca 2020 r.

Celem festiwalu jest popularyzacja twórczości telewizyjnej i filmowej o tematyce historycznej, zainteresowanie widzów historią oraz upowszechnianie wiedzy związane z tą dziedziną.

VIII Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” i pokazy filmów konkursowych odbędą się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Szczegółowe informacje, dotyczące naboru: regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.zamoscfilmfestival.pl.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *