Championship League z udziałem gwiazd snookera na żywo w Eurosporcie

Od 1 do 11 czerwca Eurosport będzie transmitować snookerowy turniej Championship League, w którym zagrają takie gwiazdy jak Judd Trump, Ronnie O’Sullivan, czy Neil Robertson.

Sprawdź godziny transmisji Championship League w PROGRAMIE TV

Turniej Championship League zostanie rozegrany od 1 do 11 czerwca w Milton Keys. Za zamkniętymi drzwiami zagrają największe snookerowe sławy na czele z Ronniem O’Sullivanem, Juddem Trumpem, Neilem Robertsonem, Markiem Selbym, Markiem Allenem i Kyrenem Wilsonem. Pula nagród wyniesie aż 218 tys. funtów, a zawodnicy zmierzą się w dwóch fazach grupowych i fazie finałowej.

Podczas 11 dni rywalizacji rozegrane zostanie 126 spotkań. 64 zawodników zostanie podzielonych na czteroosobowe grupy, a zwycięzca każdej awansuje do kolejnej fazy grupowej. Wyłoni ona czterech finalistów, którzy w ciągu jednego dnia – 11 czerwca – rozegrają mecze w systemie grupowym każdy z każdym. Championship League na antenach Eurosportu skomentują znakomici eksperci stacji: Rafał Jewtuch, Przemek Kruk, Michał Ebert, Grzegorz Biernadski i Jarosław Kowalski.

Porozumienie Eurosportu i Matchroom Multi-Sport daje stacji prawo do transmitowania Championship League na ponad 50 europejskich rynkach. Eurosport to od lat kanał pierwszego wyboru dla wszystkich fanów snookera. W 2016 roku stacja podpisała 10-letnią umowę z World Snooker, na mocy której transmituje wszystkie najważniejsze wydarzenia w snookerowym kalendarzy, w tym Home Nations Series, Masters i mistrzostwa świata.

Jesteśmy dumni z naszego partnerstwa z Matchroom i bardzo się cieszymy, że pokażemy jedno z pierwszych wydarzeń sportowych rozgrywanych w Wielkiej Brytanii od czasu wstrzymania rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że widzom brakowało sportu na żywo, dlatego naszym celem jest danie milionom kibiców snookera w Europie możliwości oglądania najlepszych zawodników świata startujących w Championship League – podkreślił Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Jesteśmy zachwyceni, że Eurosport będzie tak obszernie relacjonował Championship League, dzięki czemu wydarzenie obejrzą widzowie w bardzo wielu krajach, a kibice będą mogli cieszyć się sportem na żywo. Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie daje ludziom tak potrzebną rozrywkę – dodał Barry Hearn, Matchroom Chairman.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *