TVP INFO i RMF FM wspólnie o wyborach samorządowych

Multimedialny projekt związany z listopadowymi wyborami samorządowymi: „Twoje wybory w TVP INFO i RMF FM” rusza już w czwartek, 9 października 2014 roku. W telewizji, radiu i w internecie (tvp.info i rmf24.pl) równocześnie przedstawiane będą problemy społeczności lokalnych i najistotniejsze sprawy do załatwienia. O sposoby na ich rozwiązanie media zapytają najważniejszych polityków w regionach.

W każdy czwartek, w okresie kampanii wyborczej, przez cały dzień w TVP INFO i Faktach RMF FM widzowie i słuchacze powiedzą, czego oczekują od nowych samorządowców, z jakimi problemami borykają się na co dzień, co trzeba zmienić. Pytania do kandydatów i sprawy do rozwiązania będzie można zgłaszać w internecie na specjalnej platformie, Samorządowej Mapie Życzeń na tvp.info i rmf24.pl.

Podczas akcji „Twoje wybory w TVP INFO i RMF FM” w każdy czwartek dziennikarze RMF FM i TVP INFO odwiedzą inne polskie miasto. Pierwszym przystankiem wyborczego konwoju będą 9 października Katowice, po nich – m.in. Gdańsk, Kraków, Poznań, Rzeszów i Wrocław. W każdym z tych miast, wieczorem, w TVP INFO (o godzinie 18:45), z transmisją na rmf24.pl, odbędzie się debata z udziałem najważniejszych polityków z regionu. Debaty poprowadzą Diana Rudnik z TVP INFO i Mariusz Piekarski z RMF FM.

14 listopada, w ostatni przedwyborczy piątek ekipy RMF FM i TVP INFO zorganizują w Warszawie debatę liderów największych partii i przedstawią sondaże na 2 dni przed wyborami samorządowymi.

To już kolejny wspólny projekt TVP INFO i RMF FM – mówi Dyrektor TVP INFO, Tomasz Sygut. – Ruszamy w Polskę, bo chcemy być blisko ludzi i ich spraw. Wielka polityka ma w wyborach samorządowych drugorzędne znaczenie, bowiem dziura w drodze nie ma partyjnych barw. I to będziemy chcieli w naszych wspólnych debatach pokazać.

Dzięki takim wspólnym akcjom, nasz słuchacz RMF FM i widz TVP INFO ma większe szanse na poznanie problemów, zagrożeń, ale także szans jakie pojawiają się różnych regionach – mówi Dyrektor Informacji RMF FM, Marek Balawajder. – Przypominam że zarówno Serwis TVP INFO jak i Fakty RMF FM to najlepsze produkcje newsowe w Polsce.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *