TVP Kultura z nową stroną internetową

Reportaże zza kulis, rozmowy z ciekawymi gośćmi, relacje, wydarzenia i festiwale kulturalne – czyli wszystko, co widzowie chcieliby wiedzieć o kulturze w Telewizji Polskiej. 15 sierpnia 2013 r. rusza nowa strona internetowa: www.kultura.tvp.pl.

Na stronie redagowanej przez TVP Kultura i iTVP-HD znajdą się dodatkowe, dotychczas nieemitowane reportaże realizowane podczas zdjęć do nowych programów kulturalnych, spektakli Teatru Telewizji czy wydarzeń objętych patronatem Telewizji Polskiej. Gośćmi serwisu będą uczestnicy takich programów jak Hala odlotów, Wszystko o kulturze czy Kultura, głupcze!. W nowym portalu znajdzie się miejsce na zaprezentowanie zjawisk, które wchodzą w dialog ze współczesną kulturą.

Katarzyna Janowska, dyrektor TVP Kultura: – Użytkownik portalu będzie miał dostęp nie tylko do interesujących go wydarzeń. Będzie mógł poznać szerszy kontekst zjawisk kulturalnych, problemów na co często nie ma miejsca w głównych serwisach informacyjnych. Materiały internetowe mają swoją stylistykę. Są z definicji mniej sformalizowane, często realizowane przy pomocy telefonów komórkowych, tabletów świetnie oddają atmosferę relacjonowanych wydarzeń. –

Tematy, które zaskoczą

Walorem portalu, który wyróżni go od innych, będzie unikatowość materiałów i autorskie ujęcie tematów. Nie zabraknie rozmów z ludźmi kultury i sztuki oraz relacji z najważniejszych wydarzeń i koncertów z całej Polski, takich jak Gdynia – Festiwal Filmowy, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy, Open’er Festival, Paszporty Polityki, Polskie Orły, Off Festival, Dwa Teatry, Krakowski Festiwal Filmowy, Transatlantyk, Festiwal Dwa Brzegi, Fryderyki. Jednym słowem – dziennikarze i reporterzy tvp.pl dotrą wszędzie tam, gdzie dziennikarze i reporterzy zajmujący się kulturą być powinni.

Skąd pomysł na taki serwis? – Ośrodek iTVP HD sukcesywnie poszerza i urozmaica ofertę TVP w zakresie nowych mediów. Serwisy przyciągają coraz większą liczbę użytkowników. Dbamy o to aby treści zamieszczane na stronach www były atrakcyjne, zaspokajały ciekawość. Publikujemy materiały zakulisowe nieemitowane na antenie oraz dodatkowe materiały robione wyłącznie na potrzeby Ośrodka iTVP HD. Coraz częściej decydujemy się na transmisje live z wydarzeń kulturalnych, a o serwis Kultura TVP dbamy szczególnie, wspierając misję Telewizji Polskiej– mówi Marcin Oziewicz, dyrektor iTVP-HD.

TVP Kultura i iTVP HD – od lat w sieci

TVP Kultura od kilku lat stara się poszerzać swoją ofertę dla internautów. Programy publicystyczne kanału można oglądać w specjalnych serwisach w sieci, a szczególne wydarzenia kulturalne są dodatkowo relacjonowane za pośrednictwem streamingu na stronach Telewizji Polskiej. Kanał aktywnie funkcjonuje w mediach społecznościowych, na Facebooku, Twitterze i You Tube. Stworzenie nowej strony www.kultura.tvp.pl jest kolejnym krokiem w stronę zaspokojenia oczekiwań internautów.

Ośrodek iTVP HD od początku był zaangażowany w promocję kultury w internecie. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć była internetowa transmisja Konkursu Chopinowskiego w 2005 r. Pięć lat później z okazji obchodów 200. urodzin kompozytora powstał specjalny dwujęzyczny serwis. Umożliwiał on użytkownikom śledzenie przebiegu Konkursu w formie streamingu, jak i możliwość wielokrotnego odtwarzania materiałów w formie VOD. Ośrodek iTVP HD zapewnia merytoryczne i techniczne wsparcie wszystkim wydarzeniom, które mają swoją emisję na antenie TVP Kultura. W ostatnich latach były to Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, Młody Muzyk Roku, polskie eliminacje do Eurowizji dla Młodych Tancerzy czy nagrody TVP Kultura Gwarancje Kultury.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *