TVP od 15 maja z emisją nieodpłatnych spotów wyborczych

Od 15 do 22 maja 2015 roku na trzech antenach Telewizji Polskiej – Jedynce, Dwójce i TVP Polonia prezentowane będą nieodpłatne audycje Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy i KW Kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 13 maja w siedzibie TVP w trakcie spotkania z pełnomocnikami komitetów wyborczych dokonano losowania kolejności rozpowszechniania audycji przygotowanych przez te komitety.

Pierwsze nieodpłatne audycje wyborcze wyemitowane zostaną 15 maj w TVP1 HD o godzinie 6:30, w TVP2 HD o godzinie 6:50 i w TVP Polonia o godzinie 4:55. W TVP1 HD i TVP Polonia nadane będą w pierwszej kolejności audycje KW Andrzeja Dudy, a w TVP2 HD – KW Bronisława Komorowskiego.

Nieodpłatne audycje wyborcze zajmą łącznie w TVP1 HD – 150 minut (2,5 h), w TVP2 HD – 150 minut (2,5 h) oraz w TVP Polonia – 60 minut (1 h). Telewizja Polska ma obowiązek emitowania nieodpłatnych bloków wyborczych na mocy Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy oraz właściwych rozporządzeń KRRiT.

13 maja Zarząd podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia aneksu do „Zasad rozpowszechniania nieodpłatnych audycji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2015 r. w programach ogólnokrajowych TVP S.A.”, dotyczącego II tury wyborów. Uchwała precyzuje kwestie organizacyjne dotyczące współpracy z komitetami wyborczymi, warunki techniczne i emisyjne, jakim powinny odpowiadać materiały dostarczane do rozpowszechniania w TVP S.A., oraz kwestię odpowiedzialności w zakresie praw autorskich oraz zawartości merytorycznej audycji wyborczych podczas II tury wyborów. Uchwała ta określa również zasady współpracy odpowiednich jednostek TVP S.A. z komitetami wyborczymi m.in. w zakresie wykorzystywania przez komitety wyborcze materiałów archiwalnych TVP S.A., jak również korzystania z innych usług odpłatnych. Ponadto uchwałą tą zatwierdzono harmonogram emisji bloków nieodpłatnych audycji wyborczych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *