TVP organizatorem Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski

Znamy już kandydatów 78. Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski – drugim takim najstarszym konkursie na świecie. Telewizja Polska kolejny rok z rzędu ma zaszczyt być współorganizatorem tego wydarzenia, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest „Przegląd Sportowy”.

Dwudziestu kandydatów Plebiscytu zaprezentowano w środę podczas uroczystej konferencji prasowej w Warszawie. Telewizję Polską reprezentował Włodzimierz Szaranowicz, a „Przegląd Sportowy” – Marcin Kalita (redaktor naczelny dziennika). Wśród zaproszonych na konferencję gości, którą prowadził dziennikarz TVP Piotr Sobczyński, znaleźli się między innymi sportowcy: Zofia Noceti-Klepacka (brązowa medalista olimpijska w żeglarstwie), Tomasz Majewski (mistrz olimpijski w pchnięciu kulą) oraz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (mistrz świata w boksie zawodowym). Ogłoszenie wyników Plebiscytu nastąpi podczas Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się 5 stycznia 2013 r (transmisja w TVP 1/HD). Od czwartku natomiast rozpoczyna się głosowanie – za pomocą kuponów drukowanych w „Przeglądzie Sportowym” oraz na stronach internetowych: www.przegladsportowy.pl oraz www.sport.tvp.pl. Głosować będzie można także podczas samej gali – wysyłając SMS – przez co samo wydarzenie trzymać będzie w napięciu do samego końca. Po ogłoszeniu wyników odbędzie się tradycyjny Bal Mistrzów Sportu.

Dla Telewizji Polskiej Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski to zwieńczenie ważnego, pracowitego roku. W 2012 r. na antenach TVP gościły wielkie wydarzenia sportowe. Przede wszystkim EURO 2012 rozgrywane na boiskach Polski i Ukrainy oraz Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Telewizja publiczna transmitowała także zawody Pucharów Świata w biegach i skokach narciarskich, towarzyskie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, kolarski wyścig Tour de Pologne czy mistrzostwa świata lub Europy w biathlonie, kolarstwie, lekkiej atletyce czy piłce ręcznej. Dzięki TVP miliony widzów miało możliwość obserwowania triumfów polskich zawodników – rekordowy był mecz Polska – Rosja podczas EURO 2012, który śledziło w najwyższym momencie oglądalności aż 16 mln 234 tys. widzów. Dziś wielu sportowców, których sukcesy można było śledzić na antenach TVP, jest nominowanych w 78. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej na 10 Najlepszych Sportowców Polski.

Tradycyjnie TVP przedstawi sylwetki nominowanych sportowców – od 22 listopada w „Sporcie” po „Wiadomościach” w TVP1/HD oraz w programach „Sportowy Wieczór” i „Sportowa Niedziela” – emisja w TVP INFO (godzina 23:15) i TVP SPORT (godzina 23:00).

Gala Mistrzów Sportu to ważne wydarzenie medialne. W 2012 r. śledziło ją w czasie najwyższej oglądalności na antenie TVP1 prawie 5 milionów widzów (dokładnie 4 810 tys.). Średnie udziały wyniosły prawie 25% (wszystkie dane Nielsen Audience Measurement) – to oznacza, że widowisko obserwował prawie co czwarty Polak, który wówczas oglądał telewizję. Najbliższa Gala Mistrzów Sportu będzie transmitowana przez TVP1/HD – w sobotę, 5 stycznia 2013 roku od godziny 20:20. Dzień później będzie można zobaczyć także reportaż z Balu Mistrzów Sportu.

Kandydaci 78. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej

1. Sylwia Bogacka (strzelectwo)
2. Bartłomiej Bonk (podnoszenie ciężarów)
3. Magdalena Fularczyk/Julia Michalska (wioślarstwo)
4. Marcin Gortat (koszykówka)
5. Damian Janikowski (zapasy)
6. Sebastian Kawa (szybownictwo)
7. Radosław Kawęcki (pływanie)
8. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
9. Bartosz Kurek (siatkówka)
10. Robert Lewandowski (piłka nożna)
11. Tomasz Majewski (lekkoatletyka)
12. Przemysław Miarczyński (żeglarstwo)
13. Karolina Naja/Beata Mikołajczyk (kajakarstwo)
14. Zofia Noceti-Klepacka (żeglarstwo)
15. Katarzyna Pawłowska (kolarstwo)
16. Agnieszka Radwańska (tenis)
17. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
18. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
19. Krzysztof Włodarczyk (boks)
20. Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów)

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *