TVP Parlament w NTC dzięki HbbTV

Widzowie posiadający telewizory z dostępem do Platformy Hybrydowej TVP już od 10 września 2014 roku będą mogli oglądać bezpłatnie obrady polskiego i europejskiego parlamentu. Dotychczas było to możliwe jedynie w internetowym kanale TVP Parlament.

Do korzystania z Platformy Hybrydowej potrzebny jest telewizor z funkcją HbbTV podłączony do internetu. Warto podkreślić, że użytkownicy nie ponoszą z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. W sierpniu liczba użytkowników osiągnęła rekordową liczbę 543 tysięcy.

Obecna oferta Platformy Hybrydowej obejmuje kilkanaście różnorodnych aplikacji, wśród nich VOD z bogatą biblioteką propozycji, Regionalny System Ostrzegania i kanały regionalne wszystkich oddziałów TVP.

W czerwcu Telewizja Polska otrzymała Honorowe Wyróżnienie „Teraz Polska” m.in. za stworzenie Platformy Hybrydowej. Była to kolejna nagroda po Złotym Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagrodzie SAT Kurier Awards 2012.

TVP Parlament to pierwszy internetowy kanał Telewizji Polskiej, który został uruchomiony w czerwcu 2011 roku. W całości transmituje posiedzenia Sejmu i Senatu RP, sejmowych i senackich komisji, a także posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Kanał udostępnia również w czasie rzeczywistym konferencje prasowe przedstawicieli najważniejszych instytucji państwa oraz instytucji życia publicznego.

TVP Parlament może prowadzić równocześnie nawet do 25 relacji wideo z różnych sal polskiego parlamentu oraz trzy równoległe relacje z PE. Użytkownicy wybierają interesującą ich transmisję z obrad plenarnych, posiedzeń komisji lub innych wydarzeń, jeśli odbywają się one w tym samym czasie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *