TVP podejmie kroki prawne wobec tygodnika „wSieci”

Telewizja Polska podejmie kroki prawne w związku z opublikowaną w numerze 52/2015 tygodnika „wSieci” pierwszą okładką i artykułem pt. „Cel: zabić PiS”, autorstwa Marka Pyzy i Marcina Wikło.

Zdaniem Telewizji Polskiej okładka narusza dobre imię nadawcy publicznego, a zamieszczone na niej tytuły: „Medialny zamach stanu” i „Odsłaniamy kulisy ataku TVP na rząd i prezydenta”, są formułowaną publicznie sugestią, która w żadnej mierze nie odpowiada rzeczywistości. Ponadto wspomniana wyżej okładka, utrzymana w stylistyce Dziennika Telewizyjnego z czasu stanu wojennego, ukazująca red. Piotra Kraśkę, etatowego pracownika TVP w wojskowym mundurze generalskim, narusza także jego dobra osobiste. Jednocześnie TVP informuje, że sama publikacja pt. „Cel: zabić PiS” jest wybitnie tendencyjna; Telewizyjna Agencja Informacyjna jest w stanie odeprzeć każde przekłamanie i nieuprawnioną spekulację.

Przykładowo: jedyną przyczyną nieznacznego opóźnienia emisji specjalnego wystąpienia Pani Premier Beaty Szydło było zbyt późne dostarczenie przez KPRM linku do materiału źródłowego, który dotarł do TVP o godzinie 19:56. Warto przy tym wziąć pod uwagę, że TVP, zgodnie z wewnętrznymi procedurami, nie wyemituje żadnego nadesłanego materiału bez uprzedniego obejrzenia. Poczucie odpowiedzialności nadawcy publicznego nakazuje bowiem ostrożność i branie pod uwagę ryzyka prowokacji.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *