TVP Polonia i TVP Wilno dostępne dla Polonii w Stanach Zjednoczonych

Od piątku, 16 lipca TVP Polonia jest ponownie szeroko dostępna dla telewidzów w Stanach Zjednoczonych. Program został udostępniony przez wiodącego operatora satelitarnego na rynku amerykańskim DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV. Dodatkowo w ofercie Sling TV jest także program TVP Wilno.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

W związku ze sporem prawnym pomiędzy TVP S.A., a dystrybutorem TVP Polonia firmą Spanski Enterprises Inc., program nie był dostępny na terenie obu Ameryk od grudnia 2019 roku. Postępowanie sądowe zakończyło się korzystnym dla Telewizji Polskiej wyrokiem, dzięki czemu Spółka podjęła działania mające na celu rozszerzenie dystrybucji programu na tym obszarze.

Powrót TVP Polonia do USA zapełni lukę, jaka powstała pod koniec 2019 roku, po zaprzestaniu dystrybucji kanału w tym kraju. Rodacy ponownie zyskają dostęp do najlepszej oferty programów przygotowywanych z myślą właśnie o nich. Zróżnicowana oferta TVP Polonia umożliwi Polonii w USA kontakt z krajem ojczystym, jego tradycją i kulturą, pozwoli być na bieżąco i poznawać polski punkt widzenia – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu TVP S.A.

Od 17 lutego program TVP Polonia jest już dostępny na terenie Ameryki Północnej i Południowej za pośrednictwem internetu w usłudze stream na stronie www.polonia.tvp.pl, a od 15 lipca został udostępniony widzom w Stanach Zjednoczonych przez wiodącego operatora satelitarnego DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV.

Konsekwentnie pracujemy nad rozwojem dystrybucji programów TVP poza granicami Polski. Wprowadzenie TVP Polonia do sieci DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV jest kolejnym krokiem w docieraniu z naszą ofertą do Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych. Mamy w planach także dalsze rozszerzanie oferty programowej Telewizji Polskiej, wykorzystując zarówno zasoby archiwalne, jak i najnowsze produkcje, tak aby stale pielęgnować i wzmacniać łączność z polską kulturą i językiem ojczystym – mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

Wprowadzenie do dystrybucji w telewizji satelitarnej i IPTV w USA programów TVP Polonia i TVP Wilno zostanie wsparte zasięgową kampanią informacyjną w mediach polonijnych: prasie, radiu i internecie. TVP Polonia adresowana jest przede wszystkim do Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Dzięki globalnemu zasięgowi TVP Polonia integruje miliony rodaków rozsianych po całym świecie. Jednym z najważniejszych zadań stacji jest podtrzymywanie polskiej tożsamości, w tym upowszechnianie języka ojczystego, znajomości kultury, historii i współczesności. Bardzo istotna jest też funkcja informacyjna. Dzięki TVP Polonia widzowie otrzymują codzienną porcję aktualnych wiadomości z kraju. Misją programu jest tworzenie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków, prezentowanie sylwetek wybitnych przedstawicieli Polonii oraz ich wkładu w osiągnięcia światowe. TVP Polonia promuje Polskę za granicą, ukazując walory turystyczne i przyrodnicze Polski, jej specyfikę regionalną, zmiany zachodzące we wszystkich sferach życia naszych obywateli oraz udział Polski w rozwoju Europy i świata.

TVP Wilno to polskojęzyczny kanał Telewizji Polskiej promujący Polskę, upowszechniający język polski i adresujący potrzeby Polaków mieszkających na Litwie. Ma w swojej ofercie znakomite programy rozrywkowe i informacyjne, bogatą ofertę kultowych seriali, filmy, programy dla dzieci i audycje katolickie.

Od lipca 2020 czołowy polski kanał informacyjny TVP Info jest dostępny na terenie obu Ameryk, za pośrednictwem serwisów internetowych Telewizji Polskiej (tvp.info, stream.tvp.pl) i aplikacji na smartfony i tablety (TVP INFO) oraz u operatora satelitarnego DISH Network i w serwisie IPTV/OTT Sling TV.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *