TVP Polonia z ofertą na lato 2015

Latem TVP Polonia proponuje powrót serwisu informacyjnego „Polonia 24” oraz specjalne, wakacyjne wydania magazynów: „Błękitne wakacje”, „Halo Polonia”, „Kulturalni.pl”, „Polacy tu i tam”, a także najlepopularniejsze programy Telewizji Polskiej.

W czasie wakacji Teatr Telewizji na antenie TVP Polonia zmienia porę nadawania. Od niedzieli, 12 lipca, co drugi tydzień, o godzinie 21:40 (z powtórkami w poniedziałek o godzinie 3:40 i 14:25) spotkanie z polską klasyką. Na scenie teatralnej TVP Polonia zagra: „Pana Geldhaba” w reż. Andrzeja Łapickiego, „Żabusię” Olgi Lipińskiej, „Komedia amerykańska” Juliusza Machulskiego oraz „Znajomek z Fiesole” Edwarda Dziewońskiego.

Latem także znane i lubiane seriale. Upalne wieczory umilą bohaterowie serialu „Nad rozlewiskiem” (poniedziałek, godzina 20:50), mieszkańcy Sandomierza na czele z „Ojcem Mateuszem” (wtorek, godzina 20:50), stołeczni policjanci z „Pitbulla” (czwartek, godzina 23:40) oraz Wilkowilczanie z „Rancza” (niedziela, godzina 20:45).

Jak zwykle nie zabraknie ambitnego kina. Po raz pierwszy w TVP Polonia zrekonstruowany cyfrowo „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego (sobota, godzina 23:35). Natomiast w piątkowe wieczory TVP Polonia przypomni dzieła znanych reżyserów, wśród których takie nazwiska jak: Janusz Majewski („Sublokator”), Marek Koterski („Porno”), Andrzej Konic („Szczęśliwy brzeg”), Tadeusz Konwicki („Jak daleko stąd, jak blisko”, „Dolina Issy”) czy Sylwester Chęciński („Przybyli ułani”).

Wakacje w TVP Polonia to także komediowy wspomnień czar, czyli lata 70. w krzywym zwierciadle „Czterdziestolatka” (poniedziałek-piątek, godzina 9:55), czy karykaturalny obraz polskiej wsi w serialach: „Chłop i baba” Łukasza Wylężałka (poniedziałek-czwartek, godzina 12:50, 18:55 i 3:45) oraz „Statyści” Michała Kamińskiego (piątek, godzina 12:50, 18:55 i 3:45). A od 23 lipca na antenie porucznik Borewicz w kultowym serialu Telewizji Polskiej „07 zgłoś się”. Najważniejsze produkcje TVP Polonia: „Kulturalni.pl” oraz „Polacy tu i tam” nie wybierają się na wakacje. Co sobotę specjalne wydania programów, wzbogacone o informacje dla tych, którzy wyjeżdżają z kraju na urlop. A już w poniedziałek, 6 lipca powrót serwisu informacyjnego „Polonia 24”. Najważniejsze informacje o życiu naszych rodaków na obczyźnie od poniedziałku do piątku o godzinie 22:05. Natomiast dopełnieniem sztandarowego programu będzie dobrze znany magazyn „Halo Polonia” (poniedziałek-piątek, godzina 22:35), który zmieni swoją formułę.

W upalne lato TVP Polonia zaprasza wszystkich nad wodę. Do aktywnego wypoczynku zachęcać będą autorzy magazynu żeglarskiego „Błękitne wakacje” (sobota, godzina 13:30). Natomiast Halina Mlynkova, Tomasz Kammel, Damian Michałowski i Kamil Nosel zaproszą nad Bałtyk do wspólnego imprezowania z „Latem ZET i Dwójką”. Letnie koncerty w TVP Polonia w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 18:50. W wakacyjną podróż po Polsce wyruszy także wybitny pianista i kompozytor, Tomasz Stroynowski. W swoim muzycznym show zaprezentuje muzykę z danego regionu. „Pianobus Tomka Stroynowskiego” w poniedziałek o godzinie 17:55.

W wakacje TVP Polonia nie zapomni także o młodszych widzach. Od poniedziałku do piątku o godzinie 7:40 seriale: „Maszyna zmian”, „Plecak pełen przygód”, „Siedem stron świata”, „Tajemnica Sagali” oraz „Miki Mol i Straszne Płaszczydło”. Nieco starszym widzom stacja proponuje magazyn popularno-naukowy „Jak to działa?” (piątek, godzina 16:50), którego gospodarzem jest znany dziennikarz Radek Brzózka. A od lipca o godzinie 19:25 dodatkowe pasmo dla młodych: poniedziałek i czwartek „Kultura od kuchni”, czyli odkrywanie tajemniczych miejsc na mapie kultury; wtorek i piątek „Margolcia i Miś zapraszają dziś” – to radosny duet, który rozśpiewuje najmłodsze pokolenie; środa „ABC wszystko wie”, czyli Anakonda, Bociek i Cielaczek pomagają w poznawaniu świata. I jeszcze jedna niespodzianka – w niedzielny poranek (godzina 9:05) „Mali światowcy” – edukacyjno-rozrywkowe widowisko, w którym dzieci opowiedzą o swoich przeżyciach związanych z zagranicznymi podróżami. W trakcie każdego programu będą także śpiewać i tańczyć wspólnie z ulubionymi gwiazdami.

W sierpniu TVP Polonia uczci najważniejsze daty z historii naszego kraju. 1 sierpnia TVP Polonia będzie obchodzić 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji stacja zaprosi wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Natomiast kilka dni wcześniej, w środę, 29 lipca TVP Polonia wyemituje film dokumentalny Krzysztofa Talczewskiego „Umrzeć za Warszawę”. Z kolei 15 sierpnia, jak co roku, stacja pokaże transmisję uroczystości z okazji Narodowego Święta Wojska Polskiego z udziałem przedstawicieli najwyższych władz kraju.

W TVP Polonia nie zabraknie sportu. W dniach 2-9 sierpnia Polacy z różnych stron świata spotkają się na XVII Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych – Śląsk 2015. Igrzyska to doskonała okazja do zawiązywania przyjaźni, podtrzymywania relacji z Polską i doskonała, rodzinna zabawa podczas pokonywania kolejnych sportowych rekordów. W tym samym czasie (2-8 sierpnia) odbędzie się święto polskiego kolarstwa – Tour de Pologne. TVP Polonia będzie relacjonować kolejne etapy wyścigu.

W wakacje także bogata oferta filmów przyrodniczych. We wtorek o godzinie 15:50 z cyklu Parki Narodowe Polski TVP Polonia pokaże najpiękniejsze obszary chronione naszego kraju. Natomiast w niedzielę o godzinie 11:25 cykl Jacka Piotra Tarasiuka „Misja natura” zabierze w mniej znane zakątki Polski obszarów Natura 2000.

Latem TVP Polonia zaprasza na reality-show „Przygarnij mnie” (niedziela, godzina 16:35). To cykl o psach i ich przyszłych właścicielach, który ma zachęcić do adopcji czworonogów. Siedmiu celebrytów, pod okiem specjalistów, pokaże, jak można odmienić los porzuconego, zlęknionego zwierzęcia, aby poczuł się pełnowartościowym członkiem rodziny. Oczywiście, jak wakacje to i podróże. Od poniedziałku do piątku o godzinie 6:55 „Europa to My”, konkurs, który ma na celu ukazanie zmian, jakie nastąpiły w naszym kraju, dzięki projektom dofinansowanym ze środków unijnych. To także zaproszenie do odwiedzenia poszczególnych regionów Polski. Natomiast w niedzielę o godzinie 16:00 teleturniej „Podróż życia”, w którym pasjonaci wypraw, dzieląc się swoja wiedzą, będą walczyć o awans do Wielkiego Finału. Nagrodą w programie jest podróż marzeń. Informacji na temat wakacyjnych wojaży na pewno nie zabraknie też w porannym magazynie „Pytanie na śniadanie” (sobota, godzina 8:00).

A w każdy weekend polonijny koncert życzeń, w trakcie którego polscy artyści przekażą muzyczną widokówkę wraz z życzeniami od naszych widzów. W sobotę i niedzielę „Pamiętaj o mnie”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *