Wiosną w TVP Polonia najpopularniejsze programy Telewizji Polskiej a także własne produkcje, tworzone specjalnie z myślą o Polakach za granicą. To programy publicystyczne, magazyny polonijne, reportaże i filmy dokumentalne.

TVP Polonia wiosną na największej scenie teatralnej świata pokaże sztuki cieszące się zainteresowaniem widzów: zarówno pozycje najnowsze (“Amazonia” w reż. Bodo Kox’a, czy “Karski” Magdaleny Łazarkiewicz), jak i te zaliczane do Złotej Setki Teatru Telewizji (“Mieszczanin szlachcicem” sztuka Moliera w reżyserii Jerzego Gruzy, czy “Kartoteka” Tadeusza Różewicza, reż. Krzysztof Kieślowski). Natomiast w wiosennej filmowej ofercie TVP Polonia na szczególną uwagę zasługują: premierowe kino Władysława Pasikowskiego – “Pokłosie”, polska epopeja narodowa “Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy, czy komedia romantyczna “Dlaczego nie!” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Uzupełnieniem ramówki będą seriale, które od lat biją rekordy popularności: “M jak miłość”, “Barwy szczęścia” czy “Na dobre i na złe”. W czwartkowe wieczory TVP Polonia stawia na sensację (“Defekt” i “Pitbull”), a od marca zaprasza na kontynuację losów weterynarz Sylwii Kubus w serialu “Blondynka” z Joanną Moro w roli tytułowej.

TVP Polonia w kolejnej ramówce koncentruje się także na produkcjach własnych. To programy tworzone głównie z myślą o widzach mieszkających poza granicami Polski. Wśród nich: “Halo Polonia”, “Tygodnik.pl”, “Polacy tu i tam”, “Kulturalni PL”, “Made in Poland” oraz “Słownik polsko@polski” z prof. Janem Miodkiem. W wiosennej ramówce TVP Polonia nie zabraknie specjalistki od dobrego samopoczucia i zdrowego odżywiania – Alina Suder i magazyn “KucinAlina” w każdą sobotę.

Dla najmłodszych TVP Polonia zarezerwowała czas przed “Wiadomościami”, przed którymi będzie emitowała polskie dobranocki. Na wiosnę na antenę trafi także nowy edukacyjny program, uczący dzieci ojczystego języka. W niezwykłą językową podróż najmłodszych zabiorą dwa pieski “Klops i Drops”. A wszystkich, którzy pragną pozostać w bliskim kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, TVP Polonia zaprasza na weekendowy polonijny koncert życzeń “Pamiętaj o mnie”.

Źródło: Telewizja Polska