TVP Polonia z ofertą na wiosnę 2015

Wiosną w TVP Polonia najpopularniejsze programy Telewizji Polskiej a także własne produkcje, tworzone specjalnie z myślą o Polakach za granicą. To programy publicystyczne, magazyny polonijne, reportaże i filmy dokumentalne.

TVP Polonia wiosną na największej scenie teatralnej świata pokaże sztuki cieszące się zainteresowaniem widzów: zarówno pozycje najnowsze („Amazonia” w reż. Bodo Kox’a, czy „Karski” Magdaleny Łazarkiewicz), jak i te zaliczane do Złotej Setki Teatru Telewizji („Mieszczanin szlachcicem” sztuka Moliera w reżyserii Jerzego Gruzy, czy „Kartoteka” Tadeusza Różewicza, reż. Krzysztof Kieślowski). Natomiast w wiosennej filmowej ofercie TVP Polonia na szczególną uwagę zasługują: premierowe kino Władysława Pasikowskiego – „Pokłosie”, polska epopeja narodowa „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy, czy komedia romantyczna „Dlaczego nie!” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Uzupełnieniem ramówki będą seriale, które od lat biją rekordy popularności: „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Na dobre i na złe”. W czwartkowe wieczory TVP Polonia stawia na sensację („Defekt” i „Pitbull”), a od marca zaprasza na kontynuację losów weterynarz Sylwii Kubus w serialu „Blondynka” z Joanną Moro w roli tytułowej.

TVP Polonia w kolejnej ramówce koncentruje się także na produkcjach własnych. To programy tworzone głównie z myślą o widzach mieszkających poza granicami Polski. Wśród nich: „Halo Polonia”, „Tygodnik.pl”, „Polacy tu i tam”, „Kulturalni PL”, „Made in Poland” oraz „Słownik polsko@polski” z prof. Janem Miodkiem. W wiosennej ramówce TVP Polonia nie zabraknie specjalistki od dobrego samopoczucia i zdrowego odżywiania – Alina Suder i magazyn „KucinAlina” w każdą sobotę.

Dla najmłodszych TVP Polonia zarezerwowała czas przed „Wiadomościami”, przed którymi będzie emitowała polskie dobranocki. Na wiosnę na antenę trafi także nowy edukacyjny program, uczący dzieci ojczystego języka. W niezwykłą językową podróż najmłodszych zabiorą dwa pieski „Klops i Drops”. A wszystkich, którzy pragną pozostać w bliskim kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, TVP Polonia zaprasza na weekendowy polonijny koncert życzeń „Pamiętaj o mnie”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *