TVP Regionalna nadaje już ponad rok

TVP Regionalna to jedyna w Polsce telewizja nadająca program w każdym z 16 województw. W różnorodnej ofercie, która powstaje w Oddziałach Terenowych TVP, jesienią wśród nowości będą m.in.: „Paragon” – magazyn konsumencki; „Łódź kreatywna” o wybitnych Łodzianach; „Małe miejsca – wielcy ludzie” o wzorach zachowań obywatelskich; „Kwartet wyszehradzki”, „Pomerania ethnica”, „Romska Akademia Mediów” o mniejszościach narodowych i etnicznych. TVP Regionalna to także portal regionalna.tvp.pl – jeden z największych zbiorów materiałów wideo o aktualnych wydarzeniach w kraju.

1 września 2014 roku minął rok od pierwszej emisji TVP Regionalna. Antena zdobyła uznanie widzów, zapewniając wysokiej jakości programy mające wspólny wyznacznik: lokalność. To telewizja poświęcona sprawom społecznym i obywatelskim z najbliższego otoczenia, oferująca lokalne serwisy informacyjne, pasjonujące reportaże, filmy dokumentalne oraz magazyny publicystyczne poświęcone konkretnemu regionowi Polski.

Nowatorski projekt Telewizji Polskiej objął 16 anten regionalnych, które dziś na bieżąco, 24 godziny na dobę, informują o najważniejszych lokalnych wydarzeniach. Bliskość poruszanych tematów, ich rzetelność i profesjonalizm zdobyły uznanie widzów TVP Regionalna – aż 94% badanych uważa, że „nadaje ona interesujące programy z regionu, w którym mieszkają”; 90% ocenia, że propozycje „są zawsze aktualne” oraz „podane w ciekawy sposób”; 88% identyfikuje się ze stacją, twierdząc, że „jest ona dla ludzi takich jak ja” oraz że „przestrzega rzetelności dziennikarskiej”. Sukces TVP Regionalna wieńczy, przyznane niedawno Telewizji Polskiej, wyróżnienie – „Teraz Polska” za stworzenie całodobowego kanału TVP Regionalna, w tym TVP Warszawa oraz nowoczesnej platformy hybrydowej – podsumowuje pierwszy rok funkcjonowania TVP Regionalna Marian Zalewski, Członek Zarządu TVP.

Nasza telewizja to także nowoczesny, dynamicznie rozwijający się portal regionalna.tvp.pl. Publikujemy blisko 1,5 tys. tekstów i plików wideo miesięcznie. Co miesiąc mamy około 100 tys. użytkowników (real users). Od początku istnienia portalu 16 Oddziałów Terenowych TVP przesłało niemal 12 tys. propozycji tematów. Jesteśmy również obecni w mediach społecznościowych – na platformach Facebook i Twitter, w krótkim czasie stworzyliśmy aktywną społeczność. Mamy 31 884 fanów na Facebooku, codziennie „lubi nas” średnio 88 nowych osób. Na Facebooku opublikowaliśmy od 20 sierpnia 2013 około 3 tys. postów. W znakomitej większości są to materiały promujące nasze programy – dodaje Marek Pasiuta, Dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych (TVP Regionalna).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *