TVP rozpoczyna współpracę z NASK

Walka z wykluczeniem cyfrowym, wykorzystywanie nowych technologii, wspólne prace badawczo-rozwojowe – przewiduje list intencyjny podpisany 12 czerwca 2014 roku przez dyrektora Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, Michała Chrzanowskiego i prezesa TVP, Juliusza Brauna.

Celem wspólnych działań edukacyjnych i popularyzatorskich obu instytucji jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, wykorzystanie nowych technologii i bezpieczne korzystanie z sieci. Partnerzy planują też prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe mające na celu bezpieczeństwo teleinformatyczne. Obie strony będą się wspólnie ubiegały o dofinansowanie projektów z funduszy zewnętrznych, w tym unijnych.

NASK jest właścicielem audycji i programów o charakterze edukacyjnym i prospołecznym. TVP będzie mogła z nich korzystać zarówno na antenach Telewizji Polskiej, jak i na Platformie Hybrydowej TVP.

Instytut badawczy NASK to pionier Internetu w Polsce. Działa od 1991 roku. Jest czołowym operatorem sieci transmisji danych. Oferuje nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne dla klientów biznesowych, administracji i nauki. Prowadzi działalność naukową i badawczo-wdrożeniową.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *