TVP Rozrywka znajdzie się w ofercie MUX-3

15 kwietnia rusza kolejny kanał tematyczny telewizji publicznej TVP Rozrywka. To dziewiąty kanał tematyczny TVP (nie licząc emitowanego w internecie TVP Parlament). Program nowego kanału będzie emitowany 7 dni w tygodniu, od godziny 6:00 do godziny 2:00.

Kanał TVP Rozrywka będzie dostępny w sieciach kablowych. Według deklaracji operatorów jeszcze w kwietniu włączą go Vectra, Toya i Petrus (w pakietach cyfrowych oraz w niektórych analogowych). Trwają rozmowy z innymi operatorami kablowymi, w tym z UPC. Łącznie w kwietniu sygnał TVP Rozrywka dotrze do ponad 500 tys. gniazdek. Pozostali operatorzy włączą kanał prawdopodobnie w maju i wtedy dostęp do TVP Rozrywka otrzyma dodatkowo 1 milion abonentów sieci kablowych. Równolegle prowadzone są rozmowy z platformą nc+, która także wzbogaci swoją ofertę o kanał TVP Rozrywka.

Nowy kanał emitowany będzie w trzecim multipleksie (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W chwili startu TVP Rozrywka obejmie obszar zamieszkały przez ok. 68%. mieszkańców Polski, a docelowo w lipcu br. zasięg ludnościowy wyniesie ponad 90%.

tvprozrywka

Oferta programowa TVP Rozrywka przewiduje najlepszy rodzimy repertuar rozrywkowy, na który składają się m. in. bogate zasoby TVP, a także aktualna produkcja publicznego nadawcy. W ramówce TVP Rozrywka pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, festiwale i widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i teledyski muzyczne, teleturnieje, konkursy, a także filmy komediowe i wybrane seriale.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *