TVP Sport HD wraca na MUX-3, a TVP Rozrywka na MUX-8

Telewizja Polska S.A. informuje, że od 9 czerwca br. TVP Sport znowu będzie nadawany w rozdzielczości obrazu HD z multipleksu trzeciego (MUX 3) a TVP Rozrywka zostanie przeniesiona na multipleks ósmy (MUX 8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport HD w PROGRAMIE TV

W związku z poprawą sytuacji pandemicznej w Polsce na mocy porozumienia zawartego przez Telewizję Polską i Ministerstwo Edukacji Narodowej, z dniem 29 maja br. projekt „Szkoła z TVP” został oficjalnie zakończony. Audycje edukacyjne dla uczniów przestały być emitowane na antenach TVP Sport, TVP Rozrywka oraz TVP HD.

Sprawdź ofertę kanału TVP Rozrywka w PROGRAMIE TV

W związku z tym, że organizatorzy wydarzeń sportowych zapowiedzieli w ciągu najbliższych dni przywrócenie niektórych rozgrywek sportowych – m.in. wznowione zostały rozgrywki Ekstraklasy w piłce nożnej – znaczącemu wzbogaceniu ulegnie oferta programowa stacji TVP Sport, a co za tym idzie zwiększy się liczba widzów w całej Polsce przed telewizorami.

Telewizja Polska zdecydowała się przywrócić pierwotny standard nadawania TVP Sport, czyli rozdzielczość obrazu HD z multipleksu trzeciego i jednocześnie przesunąć program TVP Rozrywka na multipleks ósmy, tym samym zaprzestając nadawania TVP HD z multipleksu ósmego.

Wraz z realizacją inicjatywy „Szkoła z TVP” od marca br. dokonano zmian w ramówkach i dostępności kanałów TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD w telewizji naziemnej: kanał TVP Rozrywka został wprowadzony na multipleks trzeci dzięki obniżeniu rozdzielczości obrazu TVP Sport do SD, natomiast kanał TVP HD został wprowadzony na multipleks ósmy w jakości SD w miejsce TVP Rozrywka.

Od 9 czerwca kanał TVP Sport ponownie nadawany będzie z multipleksu trzeciego w jakości obrazu HD a TVP Rozrywka będzie dostępny na multipleksie ósmym zastępując tym samym TVP HD, które nie będzie już dostępne w ramach NTC.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *