TVP wydała komunikat ws. praw do Igrzysk Olimpijskich

W związku z doniesieniami na temat sprzedaży praw do Igrzysk Olimpijskich w latach 2018-2024 Telewizja Polska informuje, że dysponuje na razie jedynie nieoficjalnymi wiadomościami agencyjnymi i internetowymi. Do momentu opublikowania oficjalnego komunikatu EBU (Europejskiej Unii Nadawców Publicznych) oraz MKOL-u na temat przetargu, TVP powstrzyma się od komentarza.

TVP wraz z 53 innymi nadawcami europejskimi złożyła swoją ofertę na prawa do Igrzysk Olimpijskich 2018-2024 w ramach pakietu EBU.

Kluczowym faktem wynikającym z posiadanych informacji jest nabycie praw do Igrzysk 2018-2024 przez Discovery Communications Inc. za kwotę 1,4 mld euro oraz ustalenie między MKOL-em, a płatnym nadawcą, że część praw do Igrzysk będzie dostępna dla kanałów ogólnodostępnych. Polska ustawa o radiofonii i telewizji nakazuje pokazywać ważne wydarzenia sportowe w kanałach niekodowanych.

Jednocześnie publiczny nadawca przypomina, że prawa do najbliższych Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro na terenie Polski posiada tylko TVP.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *