TVP wzmacnia swoją ofertę wideo w internecie

Telewizja Polska realizuje zapowiedziane plany dotyczące rozwoju platformy Video on Demand. Pierwsze działania obejmują skoncentrowanie kontentu TVP w serwisie vod.tvp.pl czyli wszystkich seriali, programów publicystycznych i innych produkcji TVP dostępnych wyłącznie na platformie VOD publicznego nadawcy. A co najważniejsze TVP wycofa treści wideo z konkurencyjnych platform VOD.

Jesteśmy z pewnością największym wytwórcą treści wideo na polskim rynku telewizyjnym. Chcemy by po te treści Polacy przychodzili na nasze strony, a nie szukali ich na innych platformach – mówi Maciej Stanecki, członek Zarządu TVP. – News, rozrywka, sport oraz filmy i seriale – to wszystko zaoferujemy w jednym miejscu, dostępnym na wielu urządzeniach – zapowiada.

Telewizja Polska w swojej ofercie VOD ma wszystkie seriale emitowane na antenach, w tym najpopularniejsze: „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Wspaniałe Stulecie”, jak również programy rozrywkowe: „Kocham Cię, Polsko!”, czy naukowe: „Sonda 2” będąca kontynuacją kultowego programu z lat osiemdziesiątych.

Kolejny krok milowy czeka vod.tvp.pl już w sierpniu. Telewizja Polska będzie na wyłączność transmitować największą na świecie imprezę sportową roku, jaką są Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Ważną częścią planu transmisji jest obecność online, która umożliwi relację na żywo, niezależnie od miejsca, licznych zawodów sportowych odbywających się jednocześnie

TVP Sport, oficjalny nadawca IO, przewiduje specjalny pakiet usług multimedialnych w trakcie olimpiady.

Użytkownicy serwisu SPORT.TVP.PL na wszystkich możliwych urządzeniach, takich jak smartfon, tablet czy tradycyjny komputer otrzymają możliwość obejrzenia transmisji każdej z dyscyplin olimpijskich. Także tych, które nie zmieszczą się w ramówce telewizyjnej – mówi Marek Szkolnikowski, wicedyrektor TVP Sport. – W specjalnej interaktywnej wideotece internetowego serwisu olimpijskiego będzie kilka tysięcy klipów wideo z Igrzysk, czy relacje naszych reporterów, którzy w Rio znajdą się najbliższej polskich sportowców i wielkiego sportu. Dużo zakulisowych materiałów z Brazylii udostępnimy także w naszych kanałach w mediach społecznościowych – na facebooku, twitterze i youtube TVP Sport. Przewiduję, że Igrzyska w Rio, niezależnie od wyników polskich sportowców, będą kamieniem milowym w historii polskiego internetu pod względem liczby odtworzeń treści wideo oraz korzystających z niej użytkowników – dodaje.

VOD.TVP.PL to jeden z największych portali w Polsce. W listopadzie 2015 roku odwiedziło go ponad 2,5 mln użytkowników, którzy oglądali materiały video średnio przez 3 godziny i 54 minuty. W ofercie VOD znajduje się m.in.: 478 programów publicystycznych i informacyjnych, 275 dokumentów, 107 seriali oraz obszerne archiwum. Trzeba pamiętać, że zawartość portalu ciągle rośnie.

SPORT.TVP.PL to platforma dla fanów wszystkich sportów. W listopadzie 2015 roku portal odwiedziło ponad 2 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 12 mln odsłon materiałów video. SPORT.TVP.PL to nie tylko skróty meczów, wywiady i komentarze, ale również transmisje na żywo. Największą część użytkowników portalu stanowią mężczyźni w wieku od 25 do 45 lat.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *