TVP z nową odsłoną HbbTV

Telewizja Polska przygotowała swoim widzom nową atrakcję, udostępniając od 19 kwietnia unowocześnioną wersję Platformy Hybrydowej TVP. Najważniejsze zmiany dotyczą wprowadzenia nowych funkcjonalności aplikacji głównej, która została wzbogacona o nowy układ graficzny i ciekawszą kolorystykę.

Przejrzysty wygląd i funkcjonalny sposób poruszania się po menu głównym z pewnością ułatwi widzom korzystanie z serwisów Platformy Hybrydowej TVP. Uruchamiają się one w trybie pełnoekranowym z funkcją PIP, czyli podglądem na aktualnie nadawany program telewizyjny (Picture In Picture). Obraz, na którym umieszczona jest dodatkowa treść, może mieć zmieniane tło, co pozwoli nadawcy akcentować barwą i grafiką różne sytuacje odnoszące się do wydarzeń rocznicowych, świąt czy żałoby narodowej. Menu główne zostało również usystematyzowane poprzez skatalogowanie serwisów, dzięki czemu można szybciej i łatwiej dotrzeć do poszukiwanych treści. Np. w katalogu serwis informacyjny można znaleźć wszystkie serwisy poświęcone wydarzeniom newsowym i programom informacyjnym TVP. Po uruchomieniu wybranej aplikacji w górnej części ekranu wyświetla się też ruchomy pasek z tematycznymi ciekawostkami i aktualnościami właściwymi dla danego serwisu. Nowością jest wprowadzenie stałej ekspozycji w postaci bannerów autopromocyjnych i reklamowych.

Rozwiązania zastosowane dla głównej aplikacji hybrydowej znacznie ułatwiają i rozszerzają możliwości korzystania z głównego HUB Platformy Hybrydowej TVP. Poprzez niego widz może w łatwy sposób dotrzeć do wszystkich istniejących już aplikacji. Ta wielotematyczna platforma, tworzona w oparciu o treści portali internetowych i zasoby TVP zawiera informacje dedykowane do poszczególnych programów telewizyjnych oraz materiały wzbogacające ofertę Telewizji Polskiej. Platforma Hybrydowa TVP jest systematycznie rozbudowywana o nowe sekcje, niebawem zamieszczony zostanie na niej rozbudowany elektroniczny przewodnik po programach (EPG). Z HbbTV korzysta miesięcznie średnio 50 tysięcy widzów i liczba ta stale rośnie.

tvphbbtv

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *