TVP ze wzrostem udziałów we wrześniu 2015

Grupa TVP jako jedyna spośród głównych polskich nadawców zanotowała we wrześniu wzrost udziałów w rynku. Pierwszy miesiąc jesiennej ramówki w porównaniu z ub. rokiem zakończył się wyraźnym wzrostem udziałów Jedynki, TVP INFO, TVP Historia, TVP ABC i TVP Rozrywka. Na dobre wyniki złożyły się wysokie udziały programów informacyjnych i kontynuacji oraz dobry start jesiennych premier.

Wrzesień zakończył się dobrymi wynikami oglądalności grupy TVP. W porównaniu z wrześniem 2014 roku, jak i z sierpniem bieżącego roku, wszystkie stacje Telewizji Polskiej łącznie zanotowały wzrost udziałów, które wyniosły 30,6%. To więcej o 2,1 punktu procentowego w porównaniu z ubiegłym rokiem i wzrost o 1,2 punktu procentowego w porównaniu z sierpniem br. Grupa TVP jako jedyna spośród głównych polskich nadawców zwiększyła swoje udziały w rynku w porównaniu z wrześniem ub.r.

Najwyższy wzrost udziałów zanotowała Jedynka, która poprawiła wynik o 1,4 punktu procentowego w porównaniu z wrześniem 2014 roku. Udziały anteny wyniosły 11,8%. Na taki sukces miały wpływ m.in. dobra oglądalność hitu jesiennej ramówki TVP1 HD – programu „Rolnik szuka żony” (26,4% udz. we wrześniu b.r.; 4,2 mln wid.), kontynuacja „Ojca Mateusza” (28,8%; 4,4 mln), wyniki serialu „Wspaniałe stulecie” (28,1%; 2,3 mln) oraz programu „Jaka to melodia” (27,9%; 2,6 mln).

Dobrze przyjęta została nowa produkcja Jedynki – „Dziewczyny ze Lwowa” (21% udz.), którą każdego niedzielnego wieczoru ogląda ponad 3,5 mln widzów. Dobrze zostały przyjęte zmiany w formule „Wiadomości”. Główny program informacyjny Jedynki we wrześniu oglądało średnio niemal 4,3 mln widzów (27% udz.).

Również Dwójka przyciągnęła przed telewizory dużą widownię. W porównaniu z sierpniem b.r. udziały tej stacji wzrosły o 1,9 punktu procentowego i wyniosły 9,1%. Dobre wyniki osiągają lubiane przez widzów seriale: „M jak miłość” we wrześniu oglądało niemal 6,7 mln widzów (udz. we wrześniu 40,8%), „Na dobre i na złe” 4,8 mln (30,5%), a „Barwy szczęścia” – prawie 3,9 mln (24,6%). Powrót „The Voice of Poland” przyniósł w wrześniu udziały na poziomie 18% i niemal 2,8 mln widowni.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *