TVP1/HD z dużą oglądalnością za sprawą „Wiadomości” oraz Ligi Mistrzów

W środę, 24 października br. Jedynka była stacją pierwszego wyboru. Średnie dzienne udziały TVP1/HD w grupie wszystkich widzów wyniosły 16,2%.

Najchętniej oglądaną pozycją programową Jedynki okazały się „Wiadomości”, gromadząc 4,1 mln widzów (udziały 27,1 proc.). W programie wyemitowano fragment rozmowy Piotra Kraśki z sir Richardem Bransonem, znanym brytyjskim biznesmenem, miliarderem (całą rozmowę TVP 1/HD pokaże we wtorek 30 października o godzinie 22:00 w audycji „Na pierwszym planie”).

W środowym wydaniu „Wiadomości” wyemitowano również felietony dotyczące m.in. realizacji inwestycji drogowych, sposobów walki z otyłością i pracy smolarzy w Bieszczadach. Tego dnia „Wiadomości” miały największą widownię spośród programów informacyjnych.

Środowy mecz Ligi Mistrzów transmitowany w TVP1/HD, w którym Borussia Dortmund pokonała Real Madryt 2:1, był najlepiej oglądanym spotkaniem fazy grupowej tych rozgrywek od czterech lat! W najwyższym momencie oglądalności to wydarzenie śledziło w Jedynce aż 4,388 mln widzów! Średnia oglądalność meczu wyniosła 3,727 mln przy udziałach na poziomie 25,3% (grupa 4+)!

Telewizja Polska po trzech latach przerwy znów relacjonuję spotkania Ligi Mistrzów, które gromadzą przez telewizorami coraz liczniejszą widownię. Bardzo emocjonujący środowy mecz, w którym jednym z bohaterów był Robert Lewandowski (strzelec jednej z bramek dla Borussii) potwierdza, że kibice chcą oglądać piłkę na najwyższym poziomie, z udziałem polskich zawodników.

Warto dodać, że to właśnie telewidzowie mają możliwość wyboru spotkania Champions League w TVP1/HD. Podczas każdego meczu trwa bowiem głosowanie SMS-owe, który mecz następnej kolejki ma być transmitowany. Wczoraj kibice zdecydowali, że 7 listopada w Jedynce obejrzą stracie Celtiku Glasgow z FC Barceloną.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *