TVP2 HD z nową serią cyklu „Podróże z historią”

17 kwietnia 2016 roku TVP2 HD zainauguruje drugą serię „Podróży z historią”, której autorem, a zarazem gospodarzem jest Radosław Kotarski – nazywany jednoosobową instytucją naukową.

Radosław Kotarski, młody, charyzmatyczny popularyzator wiedzy udowadnia, że nawet trudne zagadnienia można przedstawić w interesującej formie. Jak narodziła się Polska? Czy we współczesnym Gnieźnie, Poznaniu i Ostrowie Lednickim zostały ślady dawnego Chrztu Polski? Jak wyglądała historia polskiego kolejnictwa? Dlaczego toruńskie pierniki cieszyły się tak wielkim uznaniem i to nawet poza granicami Polski? Na te i inne pytania – w luźnej i atrakcyjnej formie – odpowie autor, znany z internetowego programu popularnonaukowego „Polimaty”. Radosław Kotarski zaprosi widzów w wyjątkową i pełną emocji podróż do miejsc zwykle nieznanych zwiedzającym, zakątków, gdzie każdy będzie mógł poczuć, jak wyglądało życie ludzi w dawnych epokach.

Program zrealizowany został w duchu francuskiej szkoły historii „Annales”, skupiając się na codziennym życiu naszych przodków, ich emocjach i obowiązujących w przeszłości stosunkach społecznych, nie zaś na ogólnych wydarzeniach i datach, charakterystycznych dla szkolnych lekcji historii. Nie zabraknie w nim zaskakujących eksperymentów i widowiskowych rekonstrukcji historycznych.

„Podróże z historią”

Premiera: niedziela, 17 kwietnia, godzina 10:55
Emisja: niedziela, godzina 20:55

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *