TVP2 HD z ofertą na jesień 2015

Jesień w TVP2 HD zapowiada się emocjonująco. Na widzów czekają oryginalne nowości i kontynuacje przebojowych, cieszących się niesłabnącą popularnością produkcji Dwójki.

Już od 3 września TVP2 HD zaprasza na premierę nowego serialu kryminalnego, „Prokurator”, na podstawie scenariusza napisanego przez braci Miłoszewskich. „Prokurator” to dziesięć 45-minutowych odcinków, z których każdy opowiada zamkniętą, kryminalną historię jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Procha (Jacek Koman) i jego partnera – Kielaka (Wojtek Zieliński). W rolach drugoplanowych wystąpią: Magdalena Cielecka, Dorota Kolak oraz Cezary Kosiński, a reżyserii podjęli się Jacek Filipak i Maciej Pieprzyca, autor filmu „Chce się żyć”.

Drugą serialową premierą jesieni w TVP2 HD będzie kostiumowo-obyczajowa produkcja turecka „Imperium miłości” – dzieje bogatej krymsko-tatarskiej rodziny z początku XX wieku.

Kolejna, zaplanowana na jesień, nowość Dwójki to cykl dokumentalny „Moje 600 gramów szczęścia”. Widzowie Dwójki będą mieli okazję poznać losy rodzin znajdujących się pod opieką personelu neonatologii Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek w Krakowie. Kamera będzie im towarzyszyć od samego początku, od spotkania z lekarzem-specjalistą, przez poród i pobyt na oddziale intensywnej terapii, aż do momentu wyjścia ze szpitala i pierwszych tygodni życia rodziny poza oddziałem. „Moje 600 gramów szczęścia” to cykl o nadziei i miłości. O walce ze zwątpieniem, oddaniu, determinacji, przyjaźni i ludzkiej solidarności w najtrudniejszych chwilach. Ambicją twórców jest także przełamanie stereotypów, które narosły wokół tematu wcześniactwa i udowodnienie, że nawet wcześniak urodzony w 24. tygodniu ciąży ma szansę na życie.

W październiku na antenie Dwójki zagości nowy, edukacyjny cykl „Podróże z historią”. Jak trudne było życie w brudnej i zimnej słowiańskiej chacie? Czy to prawda, że w Polsce mamy wodne fortyfikacje obronne uważane za jedne z najciekawszych na świecie? Ile kilogramów uzbrojenia dźwigał na sobie polski husarz? Na te i inne pytania, w atrakcyjnej formie odpowie Radosław Kotarski, znany z internetowego programu popularnonaukowego „Polimaty”.

Tymczasem już we wrześniu do TVP2 HD powróci „The Voice of Poland”. W czerwonych fotelach 6. edycji programu zasiądą: Edyta Górniak, Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, a także duet Tomson i Baron. Do grona gospodarzy show – Tomasza Kammela i Macieja Musiała – dołączy Halina Młynkova, a przewodnikiem po kulisach programu i świecie Internetu będzie youtuber, Rezigiusz. Nowością będzie też aplikacja „The Voice of Poland – Zostań Trenerem”, umożliwiająca głosowanie na uczestników w programach na żywo oraz budowanie własnej drużyny.

Miłośników rozrywki z pewnością ucieszy nowy sezon rozrywkowego talk-show „Paranienormalni Tonight”. Program będzie emitowany w nowym paśmie: w czwartki o godzinie 20:40. Wśród gości Igora Kwiatkowskiego i Roberta Motyki nie zabraknie takich osobowości, jak: Marcin Gortat, Katarzyna Bujakiewicz, Michał Szpak, Jerzy Dudek, Jolanta Fraszyńska, Maciej Kurzajewski, Andrzej Piaseczny, czy Jerzy Kryszak. Tradycyjnie w piątki powróci także „Latający Klub Dwójki” Roberta Górskiego (Kabaret Moralnego Niepokoju) i Marcina Wójcika (Ani Mru Mru).

Wrzesień to tradycyjnie powrót na antenę TVP2 HD najpopularniejszych seriali. Dwójka zaprasza na dalsze perypetie bohaterów „M jak Miłość”, „Barw szczęścia”, „Na dobre i na złe” oraz „Na sygnale”, a także na nowe odcinki „O mnie się nie martw” i „Rodzinki.pl”. Nie zabraknie nowych wątków i nowych bohaterów.

Jesień w Dwójce to także najważniejsze, nagradzane na międzynarodowych festiwalach produkcje fabularne z całego świata. W ramówce znajdzie się m.in. nagrodzony Oscarem film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego „Ida” z rewelacyjną Agatą Kuleszą i Agatą Trzebuchowską w rolach głównych, nominowany do Oscara film Agnieszki Holland „W ciemności”, prezentowany na prestiżowym festiwalu filmowym Berlinale „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej, a także „Kret” Rafaela Lewandowskiego z kreacjami Borysa Szyca i Mariana Dziędziela.

Ważne miejsce w ramówce TVP2 HD tradycyjnie zajmie kino dokumentalne, poruszające istotne, aktualne tematy społeczne. Wśród nowości m.in.: francuskie dokumenty „GPS – gwiezdne wojny”, czy „Kabul, gdzie córka jest chłopcem”, brytyjskie produkcje „Sieć strachu: Życie gejów w Rosji”, „Życie na dopalaczach” i wiele innych docenionych na świecie tytułów.

Raz w miesiącu, w niedzielne wieczory TVP2 HD zaprosi widzów do „Studia Teatralnego Dwójki”. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć m.in. zrekonstruowane cyfrowo, głośne spektakle Tadeusza Kantora „Wielopole, Wielopole” z 1984 roku oraz „Umarłą klasę” – sfilmowaną w 1976 roku przez Andrzeja Wajdę, a także kolejne premiery spektakli wyprodukowanych w ramach cyklu „Teatroteka”: „Chłopiec malowany”, w reż. Piotra Ratajczaka, „Cukier Stanik” Agaty Puszcz, czy „Trash Story”, w reż. Marty Miłoszewskiej.

Jako mecenas kultury Dwójka obecna będzie m.in. na jubileuszowej, 40. Gali Wręczenia Nagród Festiwalu Filmowego w Gdyni i na XVII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim, pokaże też koncerty Organka, Izabeli Lach, Julii Marcell, czy Curly Heads zarejestrowane w ramach cyklu „Made in Polska”.

Sporo niespodzianek czeka także miłośników „Pytania na śniadanie”. W planach nowe cykle i akcje społeczne. A późną jesienią: zmiana wyglądu studia i nowa oprawa graficzna.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *