„Prepersi”, „Pod lupą” i „Sala operacyjna” 2 w FOKUS TV

Z myślą o poszukiwaczach nowych wrażeń, pasjonatach niezwykłych historii oraz świetnej zabawy FOKUS TV przygotował specjalną ofertę premierowych seriali, programów i filmów. „Prepersi – gotowi na wszystko” to nowy serial FOKUS TV, który przedstawi ludzi przygotowanych na wszelkie kataklizmy, klęski żywiołowe, kryzys ekonomiczny, czy wojny. W magazynie „Pod lupą” prowadzący przyjrzą się kolejnym nowościom z dziedziny techniki i nauki, dużym korporacjom oraz zademonstrują wystrzałowe eksperymenty. Druga edycja serialu „Sala operacyjna” pokaże historie pacjentów jednego z największych szpitali w Polsce zmagających się z ciężkimi chorobami. W jesiennej w ofercie stacji znajdą się również premiery seriali, programów i filmów zagranicznych.

„Prepersi – gotowi na wszystko”
Prepersi to ludzie gotowi nie tylko na najgorsze klęski i kataklizmy, ale też przyziemnie problemy, jak na przykład utrata pracy czy dłuższe przerwy w dostawach prądu, wody i żywności. W Stanach Zjednoczonych ruch ten ma wielu zwolenników. W Polsce zyskał popularność w ostatnich 10 latach i ma coraz więcej naśladowców. Tej jesieni polscy Prepersi pokażą, kim są, jak żyją, czego się obawiają. Poradzą nam, jak nie dać się zaskoczyć w sytuacjach, na które nie mamy wpływu. Niektórzy z nich gromadzą militaria, ćwiczą sztukę samoobrony, ewakuację z domu i miast, gromadzą zapasy żywności, szukają alternatywnych źródeł energii. Aktualnie trwają zdjęcia do serialu, który realizowany jest na zlecenie FOKUS TV.
Premiera: listopad

„Pod lupą”
Kuba Marcinowicz – prywatnie pasjonat wszelkich nowości technologicznych – wprowadzi widzów w świat nauki i techniki, odsłoni kulisy działania wielkich organizacji, przeprowadzi wybuchowe doświadczenia i odpowie na najdziwniejsze pytania widzów. Istotnym elementem programu są eksperymenty społeczne wyjaśniające nasze, dziwne czasem, zachowania
Premiera: niedziela, 6 września, godzina 14:05
Emisja: niedziela, godzina 14:05

„Sala operacyjna”
W drugiej edycji serialu „Sala operacyjna” kamera będzie towarzyszyć pacjentom jednego z największych szpitali w Polsce, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami. Tak jak w poprzednim sezonie wszystkie historie są wzięte prosto z życia, a wszyscy bohaterowie – autentyczni. Nie można przecież udawać i grać, kiedy toczy się wojnę z bezwzględną chorobą. Autorzy programu podejrzą pracę lekarzy podczas skomplikowanych zabiegów, między innymi rekonstrukcji zniekształceń twarzy.
Premiera: środa, 16 września, godzina 22:10
Emisja: środa, godzina 22:10

Widzowie FOKUS TV mogą liczyć również na programy, seriale i filmy dokumentalne.

„Polisy i przekręty”
Jak oszukać firmy ubezpieczeniowe, aby otrzymać wysokie odszkodowanie? Okazuje się, że sposobów jest mnóstwo – można umyślnie rozbić swój samochód czy specjalnie się okaleczyć. Agenci ubezpieczeniowi mają jednak metody na przechytrzenie zuchwałych naciągaczy.
Premiera: wtorek, 1 września, godzina 11:30
Emisja: wtorek, godzina 11:30
Powtórka: wtorek, godzina 18:30

„Mroźna planeta”
Na miłośników dalekich podróży czeka serial „Mroźna planeta”, który zabierze widzów na polarne krańce Ziemi – Arktykę i Antarktydę. Przewodnikiem po bezdrożach świata lodu jest Sir David Attenborough, ceniony popularyzator wiedzy przyrodniczej. Serial zdobył trzy statuetki BAFTA i cztery Primetime Emmy, w tym jedną w kategorii „najlepszy serial dokumentalny”.
Premiera: niedziela, 6 września, godzina 14:35
Emisja: niedziela, godzina 14:35
Powtórka: sobota, godzina 10:00

„Trud, brud i demolka”
Ekscytujące, zabawne i naładowane ogromną energią niezwykłe samochodowe wyścigi, czyli serial „Trud, brud i demolka”. To istna jazda bez trzymanki, której bohaterowie przerabiają samochody w jedyne w swoim rodzaju „Frankenstein-auta”. W każdym odcinku toczy się zacięta rywalizacja dwóch zespołów. Stawka jest wysoka – wymuskane cacko przegranej drużyny zostanie spektakularnie wysadzone w powietrze przez zwycięski zespół.
Premiera: wtorek, 15 września, godzina 21:00
Emisja: wtorek, godzina 21:00
Powtórka: sobota, godzina 15:50

„Era przetrwania”
O tym, jak żyli nasi przodkowie w erze kamienia łupanego, przekonają się uczestnicy wyjątkowego eksperymentu w programie „Era przetrwania”. Grupa Brytyjczyków przeniesie się na dwa miesiące do lasu, by wieść życie jaskiniowców. Czy śmiałkowie poradzą sobie z dala od dobrodziejstw cywilizacji?
Premiera: sobota, 3 października, godzina 21:00
Emisja: sobota, godzina 21:00

„Hammond buduje planetę”
Richard Hammond – brytyjski dziennikarz, znany z popularnego programu telewizyjnego „Top Gear”, wraz z grupą naukowców i inżynierów postanowił zrekonstruować proces powstania Ziemi. W tym celu odbędzie podróż specjalnym samolotem, który przez moment osiąga stan nieważkości. Przeprowadzi liczne eksperymenty, nierzadko zakończone oczekiwanymi efektami.
Premiera 1. odcinka: niedziela, 18 października, godzina 13:00
Premiera 2. odcinka: niedziela, 25 października, godzina 13:00

W niedzielnym paśmie „Spotkań z dokumentem” widzowie zobaczą filmy poruszające tematy, o których głośno było i nadal jest w mediach, między innymi: „Zabójcze drony” – film pokazujący rolę dronów w walce z terrorystami (niedziela, 13 września, godzina 21:00), czy „Ucieczka z Syrii” (niedziela, 27 września, godzina 21:00) – dokument ukazujący codzienne zmagania syryjskich uchodźców.

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *