TVP2 patronuje powrotowi kabaretu Mumio

Kabaret Mumio powraca – grupa przygotowuje nowy, multimedialny spektakl „Welcome Home Boys”. Premiera zaplanowana jest na maj 2016 roku i odbędzie się w ramach 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przedsięwzięciu patronuje TVP2, która planuje nagranie i emisję spektaklu.

Mumio, jedna z najbardziej wyrazistych i oryginalnych polskich grup kabaretowych, powraca na scenę. Twórcy (Dariusz Basiński, Jacek Borusiński i Jadwiga Basińska, a także nowa postać w zespole, mutiinstrumentalista, Tomasz Drozdek) po raz pierwszy w swojej karierze zdecydowali się na tak rozbudowaną produkcję. Na widowisko złożą się: inscenizacja i reżyseria świateł, materiały filmowe, multimedia, oryginalne efekty dźwiękowe, a także wielość postaci w najróżniejszych kostiumach i wcieleniach. W spektaklu zagrają unikatowe instrumenty etniczne, wprowadzające do fabuły szczególny, ludyczno-baśniowy charakter.

Jak podkreślają autorzy, „Welcome Home Boys” to spotkanie w jednej przestrzeni kina i teatru. Autorski materiał filmowy, przenikający się z akcją sceniczną, zakorzeniony będzie w estetyce kina polskiego, czeskiego czy francuskiego lat 60. Dopełnieniem będą motywy ludowe i baśniowe, podane w typowym dla Mumio abstrakcyjno-absurdalnym sosie.

Również 20 kwietnia kabaret Mumio będzie gościć w porannym programie TVP2 – „Pytanie na śniadanie”, gdzie opowie o szczegółach projektu i kulisach jego powstawania.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *