PGNiG mecenasem Teatru Telewizji TVP

Telewizja Polska oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisały list intencyjny o współpracy na rzecz promowania polskiej kultury wysokiej.

Podpisanie listu intencyjnego między TVP a PGNiG o współpracy, potwierdza wspólne zainteresowanie działaniami na rzecz kreowania i promocji wydarzeń, projektów i zjawisk reprezentujących polską kulturę wysoką, wpisanych w narodową historię. Uroczyste podpisanie listu poprzedziło telewizyjną premierę sztuki „Ludzie i anioły”. Spektakl warszawskiego Teatru Współczesnego został pokazany na żywo 18 kwietnia br. w Teatrze Telewizji TVP1.

Teatr Telewizji TVP produkuje i emituje teatralne przedstawienia telewizyjne. Spektakle Teatru Telewizji emitowane są na antenie TVP1 HD i TVP Kultura. Część z nich jest realizowana na żywo w studiach TVP w Warszawie. Teatr Telewizji niemal od półwiecza prezentuje widzom najwybitniejsze utwory literatury klasycznej i współczesnej, polskiej oraz światowej, w interpretacji czołówki polskich reżyserów i w wykonaniu najlepszych krajowych aktorów.

Dla Telewizji Polskiej mecenat PGNiG stanowi cenne i stabilne wsparcie w działaniach na rzecz promocji polskiej kultury, umożliwiające planowanie i realizację długofalowych projektów w tej dziedzinie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *