TVP3 wystartowało z ramówką na jesień 2021

W poniedziałek, 4 października wystartowała jesienna ramówka TVP3. Widzowie obejrzą wiele nowych programów jak: „Głos Regionów. Interwencje”, „Układ” czy Poranek TVP3. Najważniejsze zmiany w ramówce TVP3 widoczne są w paśmie informacyjno – publicystycznym, a „Dziennik Regionów” będzie emitowany z nowego studia codziennie o nowej porze o godz. 21.00.

Sprawdź ofertę kanału TVP3 w PROGRAMIE TV

Widzowie serwisy informacyjne mogą oglądać o godz. 6:05, 7:45, 14:45 oraz 16:45. Uzupełnieniem ogólnopolskich informacji są lokalne serwisy informacyjne, które pozostaną na antenie o tej samej porze o godz. 18:30 i 21:30. Wybrane ośrodki regionalne zaprezentują widzom, poprzedzające serwis ogólnopolski dodatkowe wydania programów informacyjnych: o godz. 14:30 i 16:30. Uzupełnieniem codziennych wiadomości są zarówno lokalne pozycje, jak i nadawany codziennie, od poniedziałku do piątku program „Echa Dnia” (zmiana pory nadawania na godz. 21:15). Natomiast w sobotę widzowie obejrzą „Tygodnik Polityczny”, a w niedzielny poranek nowy program „na żywo” o tematyce samorządowej z udziałem lokalnych polityków. Ofertę programową uzupełniają od poniedziałku do piątku wydania „Głosu Regionów. Interwencje” o godz. 17.30, a w niedzielę program Miłosza Kłeczka obnażający patologię w samorządzie „Układ” o godz. 17.30.

Chcemy być blisko widza. Chcemy dostarczyć mu pełnię ważnych dla niego informacji z regionów, bo ośrodki regionalne są siłą Telewizji Polskiej – mówi Paweł Gajewski, dyrektor i redaktor naczelny TVP3.

W ramówce TVP3 pojawią się nowe pasma. Wśród propozycji znajdzie się pasmo kulinarne ze znanymi wcześniej programami „Rączka Gotuje” czy „Słodką Kuchnią Pszczółek” oraz nowościami – „Na Tropie Przypraw. Pikantnie i Słodko” czy „Kuchenne recepty”, gdzie w nowej roli będzie można zobaczyć znanego kardiologa prof. Michała Mularczyka.

Pasmo kulinarne poprzedzać będzie pasmo ogrodnicze. Od 4 października program „Rok w ogrodzie” będzie miał swój debiut na antenie TVP3, a nie, jak do tej pory w Jedynce. W tym paśmie także nowości: „W starym ogrodzie”, „Raj Adama” czy „Nas(troje) w ogrodzie”. Ok godz. 20:30 widzowie obejrzą „Agrobiznes Extra”.

Interesującą propozycją dla widzów będą programy emitowane w paśmie seriali dokumentalnych. Reporterzy TVP towarzyszyli z kamerą w pracy i prywatnym życiu strażakom ochotnikom, policjantom, ratownikom górniczym i detektywom. Zajrzeli za mury więzienia. Byli w charakterystycznych dla każdego miasta dzielnicach, spędzili długie godziny z działkowiczami. Efekty ich pracy zobaczyć będzie można na antenie TVP3, codziennie wieczorem po godz.22.00

To nowa forma realizacji, która, pierwszy raz w takim wymiarze zagości na antenie TVP3. Będziemy opowiadali dziejące się historie przez pryzmat konkretnych bohaterów. To oni będą zapraszali naszych widzów do swojego świata i będą przewodnikami przez ten świat – tłumaczy Paweł Gajewski, dyrektor i redaktor naczelny TVP3.

Od poniedziałku do piątku, od godz. 6:00 w ramach Poranka TVP3 realizowane będą m.in. łączenia z reporterami w całej Polsce, przeglądy prasy i portali internetowych, rozmowy z gośćmi, – w tym publicystyczne, poświęcone polityce samorządowej. Poranek poprowadzą: Urszula Rogala, Jagoda Rogatty i Mateusz Gadomski. Z politykami porozmawia m.in. Maciej Chudkiewicz. W południe na antenie pojawią się premierowe odcinki programów poradnikowych, poświęconych tematyce zdrowotnej, prawnej, ekologicznej i konsumenckiej. Rozmowy poprowadzą m.in. Danuta Holecka i Anna Grabowska. Wśród jesiennych propozycji TVP3 znajdą się m.in. programy „Wyprodukowane w Polsce”, „Telezwierz”, „Moto Lady”, „Szlak przydrożnych kapliczek”, „Historie motocyklowe”, „Ona”, „Gwiazdy od szafy”. Każdy z nich o innym charakterze, z nieco inną formą realizacyjno – narracyjną i o różnej tematyce.

Otwiera się zupełnie nowy rozdział w historii TVP3. Mamy ambicje, by już niedługo stać się trzecią anteną w grupie Telewizji Polskiej – dodaje Paweł Gajewski, dyrektor i redaktor naczelny TVP3.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *