„Twoja twarz brzmi znajomo” od 8 marca w Polsacie (zdjęcia)

500 milionów widzów nie może się mylić, a właśnie tyle osób oglądało w Chinach show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (You Face Sounds Familiar), który wiosną zobaczymy na antenie Telewizji Polsat. Gdyby zliczyć wszystkich widzów wszystkich edycji tego programu na świecie byłoby ich prawie dwa razy tyle. Do tej pory format firmy Endemol zrealizowano w 23 krajach, a w przygotowaniu jest 13 kolejnych wersji narodowych. Wszędzie cieszył się ogromną popularnością. W Chinach, Hiszpanii, Rumunii, w Portugalii, Grecji, Turcji, Serbii i we Włoszech szybko stał się programem rozrywkowym nr 1 pokonując takie hity jak „X Factor” czy „Mam talent”.

W „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym wyzwaniem dla gwiazd będzie jak najwierniejsze przeistoczenie się w największe ikony światowej sceny muzycznej, wystąpią Julia Pietrucha, Katarzyna Skrzynecka, Mariusz Totoszko, Bilguun Ariunbaatar, Agnieszka Włodarczyk, Paulla, Artur Chamski i Paweł Tucholski. Występy oceniać będzie czteroosobowe jury do którego Polsat zaprosił, światowej sławy mezzosopranistkę Małgorzatę Walewską, aktorkę i artystkę o wielu twarzach Katarzynę Kwiatkowską, kochanego przez wszystkich Polaków aktora Pawła Królikowskiego oraz wizjonera polskiej sceny klubowej DJ-a Adamusa. Program poprowadzi męski duet Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor.

Show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w każdym z krajów, w którym zostało zrealizowane osiągnęło wysokie wyniki oglądalności. Co więcej każda ze stacji, która zakupiła format realizuje już kolejne edycje. Do dziś na całym świecie powstało ich już 65. Na razie rekordzistami są Chińczycy (5 edycji), ale szybko gonią ich Rumuni (4), Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy (po 3).

„Mamy nadzieję, że u nas będzie podobnie – mówi Nina Terentiew – skoro mamy do czynienia z prawdziwym globalnym hitem kochanym zarówno i przez Chińczyków, i przez Latynosów” (w niektórych krajach Ameryki Południowej udziały show w widowni wynosiły 87 procent). Skąd ten sukces? Z tego, że wszyscy, niczym kultowy inżynier Mamoń z „Rejsu”, lubimy te piosenki, które już znamy. W „Your Face Sounds Familia” usłyszymy je w perfekcyjnym wykonaniu. Na ekranie pojawia się najwięksi z największych, ikony światowej i polskiej sceny muzycznej: Michael Jackson, Madonna, Freddie Mercury, Tina Turner, Violetta Villas czy Rihanna. Po raz pierwszy w historii telewizji na jednej scenie pojawią się gwiazdy i przeboje Maryli Rodowicz, Stevie Wondera, Krzysztofa Krawczyka, Lady Gagi i wielu innych. Zadaniem uczestników „Twoja twarz brzmi znajomo” będzie by jak najwierniej wcielić się w artystów, których utwory się wykonuje. Liczyć się będzie nie tylko sposób wykonania piosenki, ale też strój, makijaż, ruch sceniczny, gest danej gwiazdy znany z teledysków czy koncertów. Jak ważne będą metamorfozy pokazuje przykład zwycięzcy rosyjskiej wersji programu młodego szerzej w Rosji nie znanego aktora, który zachwycił jurorów i publiczność niesamowitymi przemianami i wspaniałymi wykonaniami wielkich przebojów.

Nad niecodzienną metamorfozą uczestników będzie pracował sztab ludzi, ale z tremą, sceną oraz jurorami każda z gwiazd będzie się musiała zmierzyć sama i to aż ośmiokrotnie, za każdym razem wcielając się w inną wielką postać światowej sceny muzycznej. Co najważniejsze w „Twoja twarz brzmi znajomo” rywalizacja nie będzie najistotniejsza, liczyć się będzie przede wszystkim dobra zabawa i szczytny cel charytatywny na który wygrane w show pieniądze przekażą zwycięzcy poszczególnych odcinków jak i zwycięzca wielkiego finału. Sobotnie wieczory będziemy się więc dobrze bawić podziwiając przemiany i wykonania wielkich hitów gwiazd światowego formatu, z drugiej strony robiąc coś dobrego dla innych.

Muzycznie nad projektem czuwa ikona polskiej muzyki rozrywkowej – Zygmunt Kukla wraz z orkiestrą oraz zespołem trenerów muzycznych i choreografów. Program reżyserować będzie Rolf Meter legendarny twórca największych światowych hitów Endemola, który przyjedzie na czas realizacji programu specjalnie do Polski, zaś polskim reżyserem będzie Bolesław Pawica.

Premierowy odcinek show widzowie zobaczą 8 marca o godzinie 22:00.

twojatwarz1 twojatwarz2 twojatwarz3

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *