„Tydzień” od niedzieli ze studia wirtualnego i w HD

Już w niedzielę, 25 stycznia 2015 roku, TVP1 HD wyemituje „Tydzień”, program o polskim rolnictwie, w nowej odsłonie, ze studia wirtualnego i w jakości HD.

„Tydzień” – to jedna z najdłużej nadawanych przez TVP audycji cyklicznych. Na antenie Jedynki istnieje bez przerwy od 1982 roku. Obecnie 20-minutowy program, prowadzony przez Bogdana Sawickiego, emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 8:00. Wydarzenia i problemy o największym znaczeniu dla polskiej wsi i rolnictwa komentowane są przez zapraszanych do studia polityków, związkowców i rolników. Dyskusje uzupełniają felietony filmowe.

Program, ukazujący się systematycznie co niedzielę, towarzyszył wszystkim zmianom polityczno-ekonomicznym, które miały miejsce w naszym kraju. Autorzy wyjaśniali konieczność przemian na wsi i w rolnictwie. Konfrontowali opinie i zawsze na bieżąco odnosili się do problemów nurtujących gospodarzy. Trudny początek lat 90. minionego wieku, konieczność innego spojrzenia na gospodarstwo rolne, urynkowienie produkcji, prywatyzacje, rozpad Państwowych Gospodarstw Rolnych i związane z tym problemy ich pracowników, to były tematy, którymi wtedy zajmował się „Tydzień”.

Program ten miał również bardzo duży wpływ na przygotowanie wsi do pozytywnego przyjęcia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Teraz kolejnym zmianom zachodzącym na polskiej wsi towarzyszą również zmiany w „Tygodniu”. To, że będą docenione i dobrze przyjęte, świadczy jego bardzo dobra, jak na profesjonalną tematykę, oglądalność. W styczniu br. wynosiła ona średnio 440 tys. widzów, przy udziałach aż 12%. Czyli aż co ósmy Polak oglądający w niedzielne poranki telewizję, wybierał właśnie „Tydzień”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *