W tym tygodniu Ola zmieni środek lokomocji, Przemek zaznajomi się z pewnymi robakami, a Kasia pozna naprawdę niezwykłych ludzi. Tak, ten tydzień w TTV obfituje w przygody! Jesteście ciekawi jakie? TTV zaprasza na krótki przegląd.

Na początek poniedziałek i “Ogrodowe pogotowie”, w którym Bonnie pomoże aktorowi Willowi Mellorowi ulepszyć jego ogrodowe fontanny. Oglądajcie TTV o 16:30! A już o 20:45 Przemek Kossakowski odwiedzi Zielichę i pozna tajniki ziołoterapii. Przyjrzy się też zabiegom larwoterapii. Stosuje się ją do leczenia wszelkich ran. Przemek będzie miał szansę poznać różne przypadki. Jakie wrażenie na Kossakowskim zrobi ta drastyczna z wyglądu metoda? Czy wytrzyma ten niecodzienny widok?

O 22:40 drugi odcinek naszej nowej serii “Świat bez fikcji”. Poznamy dziecko, które uciekło śmierci. To 10 – letni Justin, którego wcielono do wojska, by walczył za sprawę, której nawet nie rozumie.

We wtorek kolejne przygody samotnych Austriaków. Słowaczka Lubka jest zawiedziona tygodniem spędzonym u Petera. Chłopak nie tylko ją ignoruje, ale żyją z jej pieniędzy. W Tatrach Mario złapał gumę. Pomagają mu wszyscy poza Manfredem i dochodzi do sporu konkurentów. Oglądajcie “Miłosny biznes” o 20:45.

O 23:10 poznamy osoby, które okaleczają swoje ciała. We Francji niektórzy tną skórę, aby zostawić na niej ślady blizn, a młodzież z Rhode Island wiesza swoje ciała na hakach. Po co? Dowiecie się tego z kolejnego odcinka “Taboo”.

W środę “Cela nr” i Marek Piechowski, który był jednym z pierwszych więźniów w Polsce, który zaraził się wirusem HIV. Wielokrotnie się okaleczał, w końcu z premedytacją zaraził się wirusem. Podczas przepustki, w ramach zemsty, zaraził swoją drugą żonę. Ogladajcie program już o 20:45.

A o 22:10 kolejny odcinek “W trasie”. Ola trafi na targ staroci. Po zakupach, w poszukiwaniu księcia trafia na zamek i … wyrusza na przejażdżkę segwayem. Jak zakończy się ten szalony dzień?

A już w piątek kolejne zmagania byłych więźniów z założeniem własnej restauracji. Pracują pod okiem sławnych szefów kuchni. Czy im się uda? Oglądajcie “Kuchnię z wyrokiem” już o 18:20.

W sobotę “Wielkie przeprowadzki” i rodzina z Silex w Missouri, która potrzebuje ciężkiego sprzętu, aby uratować swój cenny dom z podmokłych terenów zalewowych. To będzie ryzykowny ratunek. O 19:10 “Najdziwniejsze restauracje świata” zabiorą nas do Berlina, gdzie podadzą nam pieczone prosię, a rozrywkę zapewni nam dworski błazen. Skończymy w “Bon Banes” w Brighton Beach w Anglii na śpiewającej kolacji, zaserwowanej przez ekscentryczną artystkę w przedziwnym kapeluszu.

O 20:00 “Zwariowane psie mamy” wybiorą się na ekskluzywny event polo, podczas którego odbędzie się też parada psów. Podoba Wam się wspaniałe życie futrzaków? O 22:35 bogaci Austriacy tym razem poszukają szczęścia na Węgrzech, gdzie Robert ma zamiar użyć swojej erotycznej energii. Czy misja Węgry się powiedzie? Oglądajcie “Miłosny biznes” o 22:35!

W niedzielne południe, w kolejnym odcinku “Psich adopcji i nie tylko” Kasia Pisarska opowie nam historie niezwykłe, o ludziach, którzy zaangażowali się w pomoc psom. Kasia będzie też m.in. towarzyszyła podczas długiej, adopcyjnej podróży, dwójce wiekowych bassetów – Sonacie i Rabanowi. Czy uda im się bezpiecznie dotrzeć do kochającego domu? Oglądajcie nas już o 12:05.

Zaraz potem “Bez recepty”, w którym przyjrzymy się zatokom i problemom z uszami. Dowiemy się m.in. jakie są najczęstsze problemy z zatokami? I jak sobie z tymi problemami poradzić domowymi sposobami. Opowiemy, na czym polega zapalenie ucha i jak wygląda badanie słuchu. Naszym gościem będzie bokser Dariusz Michalczewski!

O 16:10 “Orzeł czy reszka”. Tym razem nasi bohaterowie, po męczącym 12 godzinnym locie, wylądowali w Ho Chi Minh w Wietnamie. Kto tym razem będzie poruszał się komunikacją miejską, a kto pojedzie piękną limuzyną? Jak zawsze zdecyduje moneta!

O 18:15 Roman Czejarek zaprasza do “Studia TTV”. Z naszymi gośćmi porozmawiamy o tym, jakie wspomnienia wyrzuciliby najchętniej z pamięci. Dowiemy się również, jakiego sąsiada chcieliby mieć, a obok kogo nigdy by nie zamieszkali. O 20:05 w programie “24 godziny przed śmiercią” zobaczymy ostatnie chwile Johna F. Kennedy Juniora. A już o 22:15 “Nie do wiary”. Dokumentaliści “Strefy 11” wpadli na nowy sensacyjny trop w poszukiwaniach kosztowności i skarbów kultury zagrabionych przez nazistów w czasie drugiej wojny światowej. Ślady prowadzą do starej kopalni na granicy Zabrza i Bytomia. Czy uda nam się znaleźć skarby nazistów?

O 22:45 “Cela nr”. Edward Miszczak porozmawia z Markiem Dolą. Pochodził z tak zwanego “dobrego domu”. Jako 15-latek zaczął od kradzieży samochodów. Z czasem stawał się coraz bardziej brutalny. Trafił do poprawczaka, a podczas trzydniowej przepustki dokonał 17 przestępstw. W 1993 pobili ze skutkiem śmiertelnym przypadkowego człowieka. Ten tydzień zakończy “Taboo”. Poznamy antropologa, który dzieli i bada ludzkie ciało kawałek po kawałku, aby znaleźć wskazówki co do jego śmierci. Spędzimy też trochę czasu z “czyścicielem” miejsc zbrodni.

A poza TTV jest wszędzie tam, gdzie potrzebna jest interwencja. TTV nie jest obojętna na ludzką krzywdę. O tym w programach “Blisko ludzi” i “Uwaga! Po Uwadze”.

Codziennie TTV podaje też świeże wiadomości z kraju i ze świata w programach “Express” i “Euronews”.

Źródło: Stavka