Tydzień z Noblem w TVP Nauka

Od wtorku, 6 grudnia do piątku, 9 grudnia codziennie o godz. 20.00 TVP Nauka zaprasza na „Tydzień z Noblem”, a w sobotę 10 grudnia o godz. 15.35 na transmisję z uroczystej gali wręczenia nagród Nobla w Sztokholmie.

Sprawdź godziny emisji audycji „Tydzień z Noblem” w PROGRAMIE TV

Nagrody Nobla tradycyjnie wręczane są 10 grudnia w dniu urodzin Alfreda Nobla. W sobotę, 10 grudnia o godz. 15:35 TVP Nauka zaprasza na transmisję ze Sztokholmu uroczystości wręczenia nagród przez Króla Karola XVI Gustawa oraz bankietu w ratuszu w Sztokholmie. W studiu TVP Nauka, które poprowadzą Marta Kielczyk i Michał Juszczakiewicz wybitni polscy naukowcy skomentują tegoroczny wybór Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk, Akademii Szwedzkiej i Komitetu Noblowskiego.

Wręczenie nagród poprzedza „Tydzień Noblowski” – wielkie święto nauki – pełne wykładów, konferencji i sympozjów, w których najwybitniejsi światowi naukowcy – laureaci nagrody Nobla dyskutują o przyszłości nauki. W TVP Nauka codziennie od wtorku, 6 grudnia do piątku, 9 grudnia o godz. 20.00 zaprezentowane zostaną relacje z najważniejszych wydarzeń „Tygodnia Noblowskiego” i pasjonujące debaty zaproszonych do studia gości – wybitnych polskich naukowców. Studio poprowadzą Marta Kielczyk i Michał Juszczakiewicz.

W „Tygodniu z Noblem” na antenie TVP Nauka prezentowane będą skróty z wykładów noblistów nie tylko tegorocznych, ale także tych z poprzednich lat, m.in.:  Svante Pääbo, ubiegłorocznego laureata Nagrody w dziedzinie medycyny lub fizjologii, fizyka Alain’a Aspect’a oraz laureatów nagrody w dziedzinie chemii Carolyn Bertozzi, Morten Meldal i Barry’ego Sharpless’a. Reporterzy TVP Nauka w Sztokholmie przeprowadzą także ekskluzywne wywiady z noblistami, będą uczestniczyli w debatach, m.in. tej, dotyczącej przyszłości młodych naukowców, a także postarają się uchwycić klimat stolicy Szwecji, która w drugim tygodniu grudnia staje się światową stolicą nauki.

Transmisje z najważniejszych wydarzeń w świecie nauki to specjalność TVP Nauka, która rozpoczęła nadawanie 3 października, w dniu rozpoczęcia ogłaszania tegorocznych laureatów Nagrody Nobla. Na antenie można było zobaczyć transmisje z ogłoszenia laureatów w dziedzinie, chemii, fizyki, medycyny lub fizjologii oraz ekonomii.

Sprawdź ofertę kanału TVP Nauka w PROGRAMIE TV

„Tydzień z Noblem” – od wtorku, 6 grudnia do piątku, 9 grudnia codziennie o godz. 20.00 w TVP Nauka.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *