Ostatni letni Tydzień z Gwiazdą TVP Kultura poświęci twórczości Zbigniewa Zamachowskiego. Aktora zobaczymy w programach publicystycznych wybranych z archiwum telewizyjnego oraz filmach w reżyserii m.in. Krzysztofa Kieślowskiego i Kazimierza Kutza.

Urodzony w 1961 roku w Brzezinach Zbigniew Zamachowski ma szczęście do znakomitych ról u uznanych reżyserów. Zwrócił na siebie uwagę po raz pierwszy w filmie “Wielka majówka”, pracując później m.in. z Kazimierzem Kutzem czy Krzysztofem Kieślowskim. Jest aktorem wszechstronnym, nie unika ról stricte komediowych, ale równie dobrze potrafi odnaleźć się w dramacie. Jest również uzdolniony muzycznie i wokalnie, o czym mogli przekonać się widzowie cieszącego się ogromną popularnością widowiska w reżyserii Magdy Umer “Big Zbig Show”.

Na spotkania z aktorem od strony prywatnej zapraszamy w TVP Kultura od godziny 19:00 od poniedziałku do piątku. Po programach publicystycznych i wywiadach z archiwum telewizyjnego emitujemy filmy z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego, wśród nich: “Tak, tak” w reż. Jacka Gąsiorowskiego, “Dekalog – Dziesięć” Krzysztofa Kieślowskiego, “Zawrócony” w reż. Kazimierza Kutza, “Przybyli ułani” Sylwestra Chęcińskiego, “Szczęśliwego Nowego Jorku” Janusza Zaorskiego, widowisko artystyczne “Big Zbig Show”, “Żurku” Ryszarda Brylskiego i “Zmruż oczy” Andrzeja Jakimowskiego.

Tydzień z Gwiazdą w TVP Kultura – Zbigniew Zamachowski

“Tak, tak”, 27 sierpnia, godzina 20:25
“Dekalog – Dziesięć”, 28 sierpnia, godzina 19:10
“Zawrócony”, 28 sierpnia, godzina 20:20
“Przybyli ułani”, 29 sierpnia, godzina 19:05
“Szczęśliwego Nowego Jorku”, 29 sierpnia, godzina 20:20
“Big Zbig Show”, 30 sierpnia, godzina 19:20
“Żurek”, 30 sierpnia, godzina 20:25
“Zmruż oczy”, 31 sierpnia, godzina 20:20

Źródło: Telewizja Polska