Tydzień ze Zbigniewem Zamachowskim w TVP Kultura

Ostatni letni Tydzień z Gwiazdą TVP Kultura poświęci twórczości Zbigniewa Zamachowskiego. Aktora zobaczymy w programach publicystycznych wybranych z archiwum telewizyjnego oraz filmach w reżyserii m.in. Krzysztofa Kieślowskiego i Kazimierza Kutza.

Urodzony w 1961 roku w Brzezinach Zbigniew Zamachowski ma szczęście do znakomitych ról u uznanych reżyserów. Zwrócił na siebie uwagę po raz pierwszy w filmie „Wielka majówka”, pracując później m.in. z Kazimierzem Kutzem czy Krzysztofem Kieślowskim. Jest aktorem wszechstronnym, nie unika ról stricte komediowych, ale równie dobrze potrafi odnaleźć się w dramacie. Jest również uzdolniony muzycznie i wokalnie, o czym mogli przekonać się widzowie cieszącego się ogromną popularnością widowiska w reżyserii Magdy Umer „Big Zbig Show”.

Na spotkania z aktorem od strony prywatnej zapraszamy w TVP Kultura od godziny 19:00 od poniedziałku do piątku. Po programach publicystycznych i wywiadach z archiwum telewizyjnego emitujemy filmy z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego, wśród nich: „Tak, tak” w reż. Jacka Gąsiorowskiego, „Dekalog – Dziesięć” Krzysztofa Kieślowskiego, „Zawrócony” w reż. Kazimierza Kutza, „Przybyli ułani” Sylwestra Chęcińskiego, „Szczęśliwego Nowego Jorku” Janusza Zaorskiego, widowisko artystyczne „Big Zbig Show”, „Żurku” Ryszarda Brylskiego i „Zmruż oczy” Andrzeja Jakimowskiego.

Tydzień z Gwiazdą w TVP Kultura – Zbigniew Zamachowski

„Tak, tak”, 27 sierpnia, godzina 20:25
„Dekalog – Dziesięć”, 28 sierpnia, godzina 19:10
„Zawrócony”, 28 sierpnia, godzina 20:20
„Przybyli ułani”, 29 sierpnia, godzina 19:05
„Szczęśliwego Nowego Jorku”, 29 sierpnia, godzina 20:20
„Big Zbig Show”, 30 sierpnia, godzina 19:20
„Żurek”, 30 sierpnia, godzina 20:25
„Zmruż oczy”, 31 sierpnia, godzina 20:20

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *