„Dzień dobry TVN” jesienią z nowościami

Im bliżej startu nowego sezonu, tym więcej ciekawostek dociera z okolic rogu Hożej i Marszałkowskiej. Choć redakcja wciąż w nastroju „Dzień Dobry Wakacje”, plany jesienne są już bardzo skrystalizowane.

Ruszamy już w pierwszy weekend września. Redakcja weekendowa ma w planach nowe cykle i fascynujące reportaże z całego świata. Producentka – Katarzyna Białek wylicza: Przygotowujemy cykl dotyczący bezpieczeństwa na drodze i kultury jazdy: Jaka jest główna przyczyna wypadków i kolizji drogowych: Nadmierna prędkość? Alkohol? Zły stan dróg? Stan techniczny samochodów? Złe przepisy? Z policyjnych statystyk dotyczących ubiegłego roku wynika, że przede wszystkim brak odpowiedzialności i brak szacunku kierowców dla innych użytkowników dróg. W specjalnej akcji społecznej przyjrzymy się Polkom i Polakom jako kierowcom. Być może uda nam się wypracować wspólnie KULTURĘ JAZDY.

Jesienią pochylimy się również nad problemem nadwagi wśród nastolatków: Blisko 29 procent polskich jedenastolatków ma nadwagę. Wśród trzynastolatków na otyłość cierpi co czwarty (wg raportu Światowej Organizacji Zdrowia z czerwca 2012 roku) .Dodatkowo Polska zajęła 34. miejsce w rankingu trzynastolatków uprawiających sporty. Jak pomóc nastolatkom i przerwać ten trend? Zróbmy coś, zanim staniemy się społeczeństwem otyłych lwów kanapowych. Cykl będzie realizowany w formie reality show z autentycznymi historiami tych, którzy już próbują wziąć się z problemem za bary.

Pochylimy się też nad coraz bardziej aktywnymi blogerami kulinarnymi. Kuchnię oddamy we władanie blogerom, czyli pasjonatom, którzy na co dzień po powrocie z pracy rzucają się w wir gotowania, po czym znajdują jeszcze czas, żeby swoje dzieła obfotografować, opisać i zamieścić w sieci.

W nowym sezonie sporo ciekawych reportaży:

Tylko u nas specjalna relacja z pobytu Marcina Gortata w polskiej bazie w Afganistanie. Znany polski koszykarz, jak sam wyznaje, wyznaczył sobie misję. Chce sprawić, by polscy żołnierze w czynnej służbie cieszyli się w kraju zasłużonym szacunkiem tak, jak dzieje się to z żołnierzami amerykańskimi. Dlatego zaangażował się w akcję wspierania zarówno samych żołnierzy, jak i ich rodzin, które pozostały w kraju. Tylko nasza kamera towarzyszyła Marcinowi w jego pierwszej podróży do bazy Bagram (emisja już 8 września!).
Tylko nasza kamera i tylko nasz dziennikarz Bartek Węglarczyk wejdzie też do fabryki legendarnych Black Hawk w Stadford w USA (emisja już 2 września!).

Sięgniemy, gdzie wzrok nie sięga! Pojawią się u nas specjalne reporterki z Chin i z Ameryki Północnej.

Łukasz Radwan zgłębi tajemnice polskich klasztorów, a Filip Chajzer sprawdzi miejsca gdzie diabeł mówi „dzień dobry”. Zmierzymy się ze słynną polską gościnnością. Gdzie Filipowi uda się wcisnąć na nocleg, gdzie wkręcić na wesele lub imieniny cioci, a gdzie dostać bezinteresowną pomoc w zmianie koła.

Tyle wieści z weekendów, a co w tygodniu? Ekipa codziennych wydań (startują już 3 września o 8:00) również nie próżnuje. Producentka Ewa Baj wymienia kilka nowych cykli: Samoobrona kobiet – skupimy się na prewencji i wskazywaniu bezpiecznych form zachowania. Cykl prowadzony będzie przez ekspertów.

Zaproponujemy też widzom cykl reportaży o ludziach odsiadujących wyroki. Opowiemy ich historie. Nie będzie to próba dyskusji z wyrokiem sądu, ale opowieść o ludziach zepchniętych na margines, a nie zawsze do niego pasujących.

O poranku o seksie? Oczywiście! Choć tym razem nieco inaczej. „Miłość dookoła świata, czyli co nas kręci, co nas podnieca?” to opowieści o sferze uczuć, seksu, rytuałów i zachowań seksualnych z różnych kultur.

Odświeżymy „Modę Polską” i „Żyj ekologicznie”. Tomek Jacyków pojawi się zn nową asystentką, a Reni Jusis i Magda Targosz opowiedzą już nie tylko o ekologicznym macierzyństwie, ale o różnych aspektach ekologii. Magda nauczy widzów czytać etykiety produktów. Wytłumaczy też, co jest zdrowe, co jest ekologiczne, a czego powinniśmy unikać, jeśli chcemy o siebie dbać.

Przedstawimy też naszego „Małego reportera”. Nieletni dziennikarz Dzień Dobry TVN zadaja bardzo ważnym ludziom z naszego życia publicznego, bardzo kluczowe pytania. Zobaczymy jak sobie z tym poradzą…

Będziemy też próbowali zrobić „Remont za 1000 złotych”.

Podsumowując. Wracamy w odświeżonym studiu, w nietypowych lokalizacjach, z niespodziankami, poradami, w towarzystwie superciekawych gości. Zapraszamy codziennie od 1 września.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *